Výber a používanie trysiek

Zistite aká dôležitá je voľba správnej striekacej trysky. Ako si vybrať tú správnu striekaciu trysku pre Vašu aplikáciu? Ako dosiahnuť čo najlepší výsledok?

Graco LP Tryska

NOVINKA: Neónové nízkotlakové striekacie trysky

Spoznajte nové neónové nízkotlakové striekacie trysky od spoločnosti Graco. Sú rovnako všetranné, ako ostatné typy trysiek určené pre všeobecné alebo vysokoproduktívne aplikácie, ale pracujú pri polovičnom tlaku, čo má niekoľko výhod:

  • Až o 50% menej prestrekov
  • Až 2x dlhšia životnosť trysky
  • Vynikajúca povrchová úprava
  • Jednoduché prekrývanie striekacieho lúča
  • Jednoduchá údržba a čistenie

Neónové nízkotlakové striekacie trysky sú dostupné v dvoch verziách:

LP a WRLP striekacie tryskyViac info

Malá ale dôležitá súčasť

Aj keď je striekacia tryska iba malá súčasť Vášho striekacieho zariadenia, ide o mimoriadne dôležitú časť. Poďme si vysvetliť prečo.

Graco LP Tryska
Aký je účel striekacej trysky?
Striekacie zariadenia "tlačia" materiál cez malý otvor pod vysokým tlakom. Veľkosť otvoru určuje ako musí pumpa pracovať, aby udržala požadovaný tlak. Veľkosť striekacej trysky určuje uhol rozstreku a šírku striekacieho lúča pri špecifickom prietoku materiálu – rovnaký efekt dosiahnete, keď palcom čiastočne uzavriete záhradnú hadicu.
Graco
Prečo je také množstvo rôznych veľkostí striekacích trysiek?
Môžete to porovnať s výberom správneho vrtáku pre Vašu vŕtačku. Vrtáky sú určené pre vŕtanie do rôznych materiálov ako sú napr. drevo, kov atď. Každý vrták je dostupný v rôznych veľkostiach. Ak zvolíte zlý vrták na zlý povrch, nedosiahnete požadovaný výsledok. To isté platí aj pre výber striekacích trysiek.
Graco
Prečo je dôležitý správny výber striekacej trysky?
Správne zvolená striekacia tryska zaisťuje menej prestrekov a tým aj lepšiu kontrolu nad konečným výsledkom. Výhodou je nielen úspora materiálu, ale aj redukcia času stráveného aplikáciou. Správne zvolená striekacia tryska zvyšuje Váš výkon, zlepšuje kvalitu práce a udržuje Vaše náklady pod kontrolou

Správny výber striekacej trysky

Graco
Predstavenie Graco airless striekacích trysiek
Pre správne pochopenie rozdelenia airless strekacích trysiek Graco stačí vedieť o ich označení a farebnom rozlíšení. Podrobnejšie informácie nájdete v predstavení striekacích trysiek.
Graco
Číselný kód na striekacej tryske: čo Vám chce striekacia tryska povedať?
Pozrite si jednotlivé kódy a farby na striekacích tryskách a zistite, čo znamenajú. Toto Vám pomôže pri správnom výbere striekacej trysky pre najlepší výsledok práce
Graco
Ako správne zvoliť striekaciu trysku v troch krokoch
Zistite ako si zvoliť správnu striekaciu trysku v troch jednoduchých krokoch, pre bezchybné striekanie akéhokoľvek druhu materiálu od najjemnejšieho laku až po najhrubšiu omietku.

Rýchly výber striekacej trysky:

Ktoré airless striekacie trysky sú vhodné pre Vaše striekacie zariadenie

Graco
Vyberte si optimálnu striekaciu trysku pre Vaše airless striekacie zariadenie radu HandHeld
Aplikujete laky alebo farby? Zistite aké striekacie trysky sú najvhodnejšie pre striekacie zariadenia HandHeld
Graco
Vyberte si optimálnu striekaciu trysku pre Vaše airless striekacie zariadenie radu Ultra QuickShot
Aplikujete laky alebo farby? Zistite aké striekacie trysky a filtre sú najvhodnejšie pre striekacie zariadenia Ultra QuickShot.
Graco
Vyberte si optimálnu striekaciu trysku a filter pre Vaše striekacie zariadenie radu GX
Aplikujete laky, interiérové farby alebo niečo medzi tým? Zistite aké striekacie trysky a filtre sú najvhodnejšie pre striekacie zariadenia GXFF a GX21.
Graco
Vyberte si optimálnu striekaciu trysku pre Vaše striekacie zariadenie Graco T-MAX
Vyberte si optimálnu striekaciu trysku pre Vaše striekacie zariadenie Graco T-MAX. Striekate textúru, ktorá požaduje konkrétnu hrúbku alebo používate omietkové zmesy s veľkou zrnitosťou? Zistite aké striekacie trysky sú najvhodnejšie pre striekacie zariadenia T-MAX.

Získajte od Vašich airless striekacích trysiek čo najviac

Graco
Ako zistíte, že je striekacia tryska opotrebovaná?
Naučte sa rozpoznávať signály, kedy je potrebné vymeniť striekaciu trysku. Dodržiavaním pravidiel ušetríte čas, materiál a zvýšite kvalitu Vašich aplikácií.
Graco
Ako predĺžiť životnosť Vašich striekacích trysiek
Pozrite sa, čo môžete urobiť pre predĺženie životnosti Vašich striekacích trysiek na maximum, čím zlepšíte aj kvalitu svojej práce a zároveň obmedzíte náklady na minimum.
Graco
Ktoré filtre a držiaky sú vhodné pre Vaše striekacie trysky?
Zistite ktoré filtre pumpy, filtre pištole a držiaky sú vhodné pre Vašu airless striekaciu trysku, pre dosiahnutie čo najlepšej kvality striekaného povrchu.
Graco
Ako vyriešiť upchatie striekacej trysky?
Existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť upchatiu striekacej trysky. Čo robiť, ak k tomu dôjde? Pozrite si video s riešeniami.
Graco
5 výhod striekania s airless striekacou tryskou Graco LP (nízky tlak)
Graco airless striekacia tryska Vám umožňuje striekať material pri polovičnom tlaku, pri zachovaní vynikajúceho výsledku striekania a zároveň dvojnásobnom predĺžení jej životnosti.
Graco
Ako nainštalovať Vašu airless striekaciu trysku
Pozrite sa na video, kde je znázornené ako správne vložiť striekaciu trysku do držiaka. Začnite striekanie bez toho, aby ste riskovali nesprávne osadenie trysky.