PREDSTAVENIE GRACO AIRLESS
STREKACÍCH TRYSIEK

K správnemu pochopeniu airless striekacích trysiek Graco stačí vedieť o ich označení a farebnom rozlíšení.
Podrobnejšie informácie nájdete v predstavení striekacích trysiek.

Ste trochu zmätení množstvom airless striekacích trysiek, ktoré Graco ponúka pre všetky možné aplikácie?

Graco striekacie trysky prichádzajú s rôznym typom, veľkosťou a farebným prevedením. Viete si vybrať ideálnu striekaciu trysku pre akúkoľvek aplikáciu. Pozrite si náš prehľad trysiek, aby ste sa presvedčili, že nájdete vhodnú striekaciu trysku pre aplikáciu, ktorú potrebujete realizovať.

Čo Vám hovorí farba trysky a jej trojmiestny kód?

Graco používa farebné označenie a trojmiestny kód pre rozlišovanie typov trysiek. Farba trysky hovorí na akú aplikáciu je najvhodnejšia. Trojmiestny kód hovorí o množstve pretečeného mateiálu cez trysku pri rôznej šírke striekacieho lúča.

Farba

Pozrite sa na farbu trysky, následne viete na akú aplikáciu je daná tryska určená.

  • Zelené striekacie trysky sú určené na striekanie tenkých finálnych náterov (ako sú laky, moridlá, pohľadové farby) pri nízkom tlaku.
  • Neónové striekacie trysky sú učené pre každú prácu v interiéri a exteriéri. Ponúkajú vysokú produktivitu pri nízkom tlaku.
  • Modré striekacie trysky sú určené pre všeobecné striekacie práce. Rovnako ako neónové trysky ponúkajú vysokú produktivitu a sú vhodné pre striekanie latexov, emulzií a podobne.
  • Hnedé Heavy Duty striekacie trysky sú určené na omietanie a materiály s vyššou viskozitou.
  • Sivé Heavy Duty striekacie trysky sú určené pre ochranné nátery striekané pri vyššom tlaku, do 500 barov.
  • Žlté striekacie trysky sú špeciálne určené pre striekanie vodorovného dopravného značenia.
Trojmiestny kód

Trojmiestny kód umiestnený na každej striekacej tryske označuje šírku striekacieho lúča ako aj priemer otvoru trysky.

  • Prvá číslica z kódu: keď ju vynásobíte číslom 5, získate šírku striekacieho lúča v cm pri dodržaní vzdialenosti 30 cm od striekaného povrchu.
  • Posledné dve číslice určujú veľkosť otvoru v tisícinách palca a taktiež množstvo pretečeného materiálu cez trysku.
Graco

Šírka lúča (prvá číslica x 5 = šírka lúča v cm) a veľkosť otvoru (posledné dve číslice / 1000 = 0.0XX) ) určujú, akú hrúbku náteru budete mať. Napríklad tryska 515 bude striekať 25 cm lúč a bude mať priemer otvoru 0,015".

Všetky airless striekacie trysky sú otočné pre jednoduhšie čistenie (RAC)

RAC je skratka pre Reverse-and-Clean (Otočte-a-vyčistite) a túto vlastnosť majú všetky Graco airless striekacie trysky. Problém s upchatím trysiek je vyriešený jednoduchým pootočením trysky v držiaku o 180 stupňov do pozície "čistenie" pre uvoľnenie nečistôt. Striekacie trysky veľmi jednoducho a rýchlo vymeníte z držiaka trysky.

Graco

Fine Finish Low Pressure
Jemné nanášanie pri nízkom tlaku

Zelené trysky majú označenie FFLP, čo znamená Fine Finish Low Pressure (Jemné nanášanie pri nízkom tlaku). Použitím trysiek tohto typu môžete striekať hlavne pohľadové nátery pri polovičnom tlaku. Výsledkom je konzistentný náter vysokej kvality s dobrou atomizáciou. Všetky čísla striekacích trysiek FFLP sú párne.

Graco

Low Pressure
Nízky Tlak

Neónové striekacie trysky sú novinkou v ponuke Graco. Sú rovnako všestranné ako modré striekacie trysky určené na všeobecné striekanie a vysoko produktívne práce pri polovičnom tlaku. Pri nižšom tlaku máte lepšiu kontrolu nad striekaním, menšie prestreky a dlhšiu životnosť striekacej trysky. Striekacie trysky LP vytvárajú jemnejší striekací lúč pre dokonalé airless striekanie.

Graco

Wide RAC Low Pressure
Široký lúč, nízky tlak rady RAC

Neónové striekacie trysky sú dostupné aj vo verzií WR, čo znamená Wide RAC (široký lúč). Striekacie trysky typu kombinujú striekanie s polovičným tlakom pri veľkosti striekacieho lúča až 60 cm, čo Vám umožní dokončiť prácu za polovičný čas.

Graco

Professional Airless Applications
Profesionálne airless aplikácie

Modré striekacie trysky majú označenie PAA, čo znemená Profesional Airless Applications (Profesionálne airless aplikácie). Tieto striekacie trysky poskytujú vysokú produktivitu pre komerčné a priemyselné práce v interiéroch aj exteriéroch.

Graco

Wide RAC
Široký RAC

Princíp trysiek je rovnaký ako pri neónových s rovnakým kódom WR. Tieto striekacie trysky sú vhodné pre väčšie striekacie zariadenia, ktoré sú určené pre rozsiahle aplikácie. Striekacie trysky kombinujú striekanie s polovičným tlakom pri striekacom lúči veľkosti až 60 cm, čo Vám umožní dokončiť prácu za polovičný čas.

Graco

Heavy Duty Applications
Heavy Duty aplikácie

Hnedé striekacie trysky majú označenie HAD, sú určené pre náročné aplikácie. Trysky sú navrhnuté pre striekanie ťažkých náterov, ktoré vyžadujú vysoký tlak na ich aplikáciu.

Graco

Xtreme Heavy Duty
Heavy Duty aplikácie

Sivé striekacie trysky majú označenie XHD, sú špeciálne navrhnuté pre ochranné nátery striekané pri vyššom tlaku do 500 barov.

Graco

LineLazer

Všetky žlté striekacie trysky majú označenie LL5, čo znamená, že sú určené pre striekacie zariadenia radu LineLazer. Na rozdiel od štandardných striekacích trysiek, pri ktorých je potrebné prekrývanie striekacieho lúča, žlté striekacie trysky majú navrhnutú geometriu tak, aby mal striekací lúč farby ostrú hranu, ktorá je potrebná pri vodorovnom dopravnom značení.

Podložky a tesnenia pre striekacie trysky Graco

Všetky striekacie trysky radu RAC prichádzajú s jednou alebo dvomi sadami podložiek a tesnení. Žlté gumené tesnenia sú určené pre pre striekanie materiálov na riedidlovej báze. Tesnenia vytvárajú hlavný tesniaci segment, čím zabraňujú úniku farby počas striekania medzi striekacou pištoľou, striekacou tryskou a držiakom trysky. Tak ako tesnenia aj podložky sú veľmi dôležitou súčasťou, pretože pomáhajú udržať striekaciu trysku na správnom mieste.

Hľadáte správnu striekaciu trysku pre Vašu aplikáciu?

Pri kúpe striekacieho zariadenia Graco máte v balení jednu alebo viac striekacích trysiek, čo znamená, že môžete začať realizovať Vašu aplikáciu ihneď. Tryska je ako súčasť striekacieho stroja opotrebiteľná súčiastka a je možné ju rýchlo vymeniť za inú s inými parametrami, ktoré si zvolíte podľa konkrétnej aplikácie (priemer otvoru, šírka striekacieho lúča atď.)

Súvisiace články

Graco
Číselný kód na striekacej tryske: čo Vám chce striekacia tryska povedať?
Pozrite si jednotlivé kódy a farby na striekacích tryskách a zistite, čo znamenajú. Toto Vám pomôže pri správnom výbere striekacej trysky pre najlepší výsledok práce
Graco
Ako správne zvoliť striekaciu trysku v troch krokoch
Zistite ako si zvoliť správnu striekaciu trysku v troch jednoduchých krokoch, pre bezchybné striekanie akéhokoľvek druhu materiálu od najjemnejšieho laku až po najhrubšiu omietku.
Graco
5 výhod striekania s airless striekacou tryskou Graco LP (nízky tlak)
Graco airless striekacia tryska Vám umožňuje striekať material pri polovičnom tlaku, pri zachovaní vynikajúceho výsledku striekania a zároveň dvojnásobnom predĺžení jej životnosti.