ROZPOZNANIE KÓDU NA STRIEKACEJ TRYSKE:
ČO VÁM HOVORÍ STRIEKACIA TRYSKA?

Pozrite a pochopte, čo znamenajú trojmiestne kódy na striekacích tryskách.

Správna voľba trysky podľa farebného rozlíšenia spolu s trojmiestnym kódom Vám pomôže dosiahnuť optimálne výsledky striekania pre Vašu aplikáciu.

Správne pochopenie významu farebného rozlíšenia a trojmiestneho kódu striekacích trysiek nie je take zložité, ako si možno myslíte. Ako prvé začnite správnym výberom farby trysky pre Vašu aplikáciu, následne zvoľte správny trojmiestny kód, čím ziskate vhodný lúč spolu s veľkosťou otvoru a všetko je pripravené! Práca so správne zvolenou striekacou tryskou zvyšuje kvalitu práce, čím predlžujete životnosť samotnej striekacej trysky.

Graco

Pozrite sa na farbu striekacej tryky a viete na akú aplikáciu je určená.

  • Zelené striekacie trysky sú určené na striekanie tenkých finálnych náterov (ako sú laky, moridlá) pri nízkom tlaku.
  • Neónové striekacie trysky sú učené pre každú prácu v interiéri a exteriéri. Ponúkajú vysokú produktivitu pri nízkom tlaku.
  • Modré striekacie trysky sú určené všeobecné striekacie práce. Rovnako ako neónové trysky ponúkajú vysokú produktivitu a sú vhodné pre striekanie latexov, emulzií a podobne.
  • Hnedé Heavy Duty striekacie trysky sú určené na omietanie a materiály s vyššou viskozitou.
  • Sivé Heavy Duty striekacie trysky sú určené pre ochranné nátery striekané pri vyššom tlaku do 500 barov.
  • Žlté striekacie trysky sú špeciálne určené pre striekanie vodorovného dopravného značenia.

Čím vyššie je prvé číslo, tým širší je striekací lúč

Prvé číslo zodpovedá uhlu rozstreku striekacieho lúča. Vynásobením prvého čísla číslom 5 získate šírku striekacieho lúča v prípade, ak držíte pištoľ 30 cm od striekaného predmetu. To znamená, že čím vyššie je prvé číslo, tým širší je striekací lúč. Ak použijete trysku s väčším prvým číslom ale ostatné dve budú rovnaké, získate širší striekací lúč, ale vrstva farby bude tenšia.

Graco

Poďme nato

Teraz už viete ako rozpoznať kód a to znamená, že ste pripravený vybrať si tú správnu striekaciu trysku. Voľba správnej trysky závisí taktiež aj od typu materiálu a jeho prietoku.

Súvisiace články

Graco
Predstavenie Graco airless striekacích trysiek
Pre správne pochopenie rozdelenia airless strekacích trysiek Graco stačí vedieť o ich označení a farebnom rozlíšení. Podrobnejšie informácie nájdete v predstavení striekacích trysiek.
Graco
Ako správne zvoliť striekaciu trysku v troch krokoch
Zistite ako si zvoliť správnu striekaciu trysku v troch jednoduchých krokoch, pre bezchybné striekanie akéhokoľvek druhu materiálu od najjemnejšieho laku až po najhrubšiu omietku.
Graco
5 výhod striekania s airless striekacou tryskou Graco LP (nízky tlak)
Graco airless striekacia tryska Vám umožňuje striekať material pri polovičnom tlaku, pri zachovaní vynikajúceho výsledku striekania a zároveň dvojnásobnom predĺžení jej životnosti.