AKO PREDĹŽIŤ ŽIVOTNOSŤ VAŠEJ STRIEKACEJ TRYSKY

Prečitajte si ako jednoducho môžete predĺžiť životnosť Vašej airless striekacej trysky.

Graco

1. Striekajte na najnižšom možnom tlaku

Striekanie pri vysokom tlaku spôsobuje predčasné opotrebovanie trysky. Odporúča sa pracovať s čo najnižším možným tlakom pre dosiahnutie požadovaného striekacieho lúča. Obmedzíte tým náklady na materiál a predĺžite životnosť striekacej trysky. Pre lepšie výsledky a životnosť je odporúčané zvážiť použitie Graco LP trysiek, ktoré sú v rôznych veľkostiach, pre rôzne aplikácie. LP trysky Vám umožňujú striekať pri polovičnom tlaku a zároveň dosiahnuť kvalitné výsledky.

Graco

2. Filtrujte materiál

Striekaný materiál môže obsahovať nerozpustený pigment, úlomky alebo iné častice. Nežiadúce častice môžu spôsobiť opotrebenie jednotlivých častí striekacieho zariadenia a jeho komponentov vrátane striekacej trysky. Preto je odporúčané striekaný materiál pred samotnou aplikáciou prefiltrovať.

Graco

3. Používajte správny filter

Filtre pomáhajú znižovať upchávanie striekacej trysky a poskytujú kvalitnejšiu aplikáciu materiálu, pretože nežiadúce častice sú zachytené na filtri. Uistite sa, že ste vybrali správnu veľkosť filtra pre Vašu striekaciu pištoľ.

Graco

4. Vyčistite striekaciu trysku po každom použití

Prepláchnite Vašu striekaciu trysku vo vode alebo v riedidle vždy keď čistíte aj striekacie zariadenie. Na jemné dočistenie striekacej trysky použite čistiacu kefku.

Graco

5. Vyčistite filter po každom použití

Ani po dlhom a únavnom pracovnom dni by ste nemali zabúdať na vyčistenie filtra. Pravidelné čistenie je nevyhnutné pre udržanie striekacieho zariadenia v čo najlepšom stave. Dôkladne vyčistite a skontrolujte filter, aby ste sa uistili, že nie je upchatý alebo poškodený.

Súvisiace články

Graco
Ktoré filtre a držiaky sú vhodné pre Vaše striekacie trysky?
Zistite ktoré filtre pumpy, filtre pištole a držiaky sú vhodné pre Vašu airless striekaciu trysku, pre dosiahnutie čo najlepšej kvality striekaného povrchu.
Graco
Ako zistíte, že je striekacia tryska opotrebovaná?
Naučte sa rozpoznávať signály, kedy je potrebné vymeniť striekaciu trysku. Dodržiavaním pravidiel ušetríte čas, materiál a zvýšite kvalitu Vašich aplikácií.
Graco
Ako vyriešiť upchatie striekacej trysky?
Existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť upchatiu striekacej trysky. Čo robiť, ak k tomu dôjde? Pozrite si video s riešeniami.