ThermoLazer 300TC
Graco ThermoLazer 300TC

ThermoLazer 300TC

ThermoLazer 300TC je ručne vedené aplikačné zariadenie pre profesionálne aplikácie termoplastického vodorovného značenia. Je vhodné na aplikáciu vodorovného značenia vozoviek, parkovísk, prechodov pre chodcov, križovatiek, cyklotrás, ale aj letiskových plôch, prejazdových priestorov a podobne.

Zariadenie je navrhnuté tak, aby bolo schopné spracovať a aplikovať takmer všetky typy termoplastických materiálov, alkydových ako aj hydrouhlíkových materiálov balených vo vreciach alebo v blokoch. Zohrievanie, tavenie a aplikáciu materiálu zabezpečuje systém napojený na LPG tlakovú nádobu (tlaková nádoba nie je súčasťou zariadenia). Zásobník miešacieho lopatkového systému PADDLEMAX DUAL poskytuje dôkladnejšie a menej namáhavé miešanie materiálu v zariadení ThermoLazer. Široký výber aplikačných nástavcov SMARTDIE II umožňuje vytvoriť súvislé čiary šírky 5 - 30 cm, prerušované čiary a rovnako aj dvojité čiary použitím špeciálneho nástavca.

Používaním šablón je možné zrealizovať rôzne značky (informatívne, výstražné, zákazové, atď.). Nástavce sú vyrobené z kalenej ocele, bez pružín a sú skonštruované tak, aby pri neustálych zmenách povrchov zachovali vysokú kvalitu realizovaného značenia. Trojplameňový aplikačný horák predstavuje spoľahlivý a bezpečný systém, pracujúci aj za drsných klimatických podmienok. Elektronický zážihový systém horáka je bezpečný na používanie. Pre zapálenie stačí jedno stlačenie tlačidla. Zariadenie obsahuje zásobník pre balotinu rozdelený na dve spojené nádoby s objemom viac ako 40 kg.

Dávkovacie zariadenie mechanicky dávkuje požadované množstvo balotiny do materiálu. Je možné nastaviť 4 úrovne dávkovania balotiny, ale aj nastavenie dvojitej dávky pre splnenie požadovaných technických parametrov značenia. ThermoLazer je prvým zariadením pre aplikáciu termoplastického vodorovného značenia s dvojkolesovou nápravou v zadnej časti, ktorá je kombinovaná s overenou prednou otočnou jednokolesovou nápravou LineLazer FatTrack. Nápravový systém umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu so zariadením.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Čas prípravy 135 kg termoplastu

viac ako 4 až 4,5 h

Max. množstvo materiálu v nádobe

135 kg

Max. množstvo balotiny v nádobe

40 kg

Palivo

LP plyn (LPG)

Tepelná energia hlavných horákov

31 652 kJ

Systém ohrevu nástavcov

SmartDie trojplameňový

Rozmery (Š x V x D)

840 x 1415 x 1870 mm

Hmotnosť

134 kg

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia