iQ
iQ Ventil

iQ

Dávkovacie ventily IQ sú určené pre aplikáciu jednozložkových materiálov ako sú tmely a lepidlá. Dávkovacie ventily IQ sú navrhnuté tak, aby vyhovovali každej aplikácií a splnili všetky jej požiadavky.

Flexibilitu dávkovania prináša veľký rad aplikačných trysiek a predĺžení trysiek pre malé až veľké dávky alebo pásy (húsenice) s rôznym prietokom materiálu a možnosťou inštalácie rozprašovacej trysky typu RAC. Pre aplikáciu materiálov za tepla (až do 70°C) majú dávkovacie ventily IQ možnosť ohrevu. Priamo montovaný solenoid zvyšuje účinnosť dávkovacieho ventilu a urýchľuje opakovateľnosť jeho zapnutia a vypnutia. Jednoduchá údržba dávkovacieho ventilu IQ šetrí čas a náklady spojené s pracovnými prestojmi.

Dávkovacie ventily sa rozdeľujú do troch modelov:
IQ-T

Dávkovací ventil IQ-T (ventil s tryskou) poskytuje presné a konzistentné dávkovanie s čistým zapnutím a vypnutím za pomoci ihly a trysky. Ventil je ideálny pre materiály s nízkou aj vysokou viskozitou, pretože obsahuje tesnenia a tvrdené komponenty odolné proti opotrebeniu. Ventil je vhodný pre robotické a automatizované aplikácie.

IQ-S

Dávkovací ventil IQ-S ("smrkací ventil") poskytuje spoľahlivý a konzistentný výkon s funkciou SNUFF BACK, ktorá zabraňuje odkvapkávaniu materiálu. Ventil je ideálny pre materiály s nízkou aj vysokou viskozitou, pretože obsahuje tesnenia a tvrdené komponenty odolné proti nadmernému opotrebeniu. Ventil je vhodný pre robotické a automatizované aplikácie.

IQ-B

Dávkovací ventil IQ-B (guľový ventil) štandardné otváranie a zatváranie pri aplikáciách pomocou sedla a guličky. Ventil je ideálny pre materiály s nízkou až vysokou viskozitou, pretože obsahuje tesnenia a tvrdené komponenty odolné proti nadmernému opotrebeniu. Ventil je vhodný pre robotické a automatizované aplikácie.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Maximálny pracovný tlak

276 bar

Maximálny tlak vzduchu vo valci

8,3 bar

Maximálna pracovná teplota materiálu

70°C

Hmotnosť (podľa modelu)

0,5 - 1,3 kg

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia