AirPro EFX
AirPro EFX Graco Gun Pistol

AirPro EFX

Striekacie pištole AIRPRO EFX sú špičkové automatické striekacie vzduchové pištole, vyvinuté pre najnáročnejšie aplikácie. Vzduchové hlavice sú vyrábané s mimoriadnou presnosťou, ktorá zaručuje vysokú kvalitu atomizácie farby. Regulácia množstva farby skrutkou s mikrometrickým delením umožňuje presné a opakovateľné nastavenie. Všetky zmáčané komponenty pištolí sú vyrobené z materiálov s vysokou odolnosťou voči abrazívnym materiálom.

Striekacie pištole majú výbornú stabilitu a opakovateľnosť prietoku farby. Striekacie pištole AIRPRO EFX sú vyrábané pre všetkých 5 technológií vzduchového striekania (AS - konvenčné, HVLP, LVMP, Airbrush a HiTEch ), šesť rozmerov ihly a trysky pokrýva rozsah prietokov od 10 do 450 cc/min.

Pre jemné nastavenie prietoku farby sú k dispozícii dva druhy nastavovacích skrutiek – indexovaná alebo mikrometrická. Pištole sa vyrábajú v prevedení s priamym pripojením materiálu na telo pištole (toto riešenie je priestorovo úspornejšie), alebo v prevedení pre montáž na manifold (rozvádzač materiálu, ktorý slúži súčasne aj pre upevnenie na rameno manipulátora alebo robota). Každý jednotlivý kus pištole je dodávaný s protokolom o skúške, ktorého súčasťou je graf zobrazujúci kvalitu atomizácie farby získaný analýzou založenou na rozklade laserového lúča pri prechode atomizovanou farbou za ústím trysky. Tento protokol slúži súčasne ako garancia tvaru vejára farby, distribúcie farby vnútri vejára a kvality atomizácie farby. Ľahké a kompaktné pištole sú ideálne pre robotické aplikácie.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Maximálny pracovný tlak

7 bar

Maximálny napájací tlak vzduchu

7 bar

Maximálny aktivačný tlak

3,4 bar

Pracovná teplota materiálu

49 °C

Hmotnosť pištole s manifoldom

575 g

Hmotnosť pištole s priamym pripojením

275 g

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia