ThermoLazer ProMelt
ThermoLazer ProMelt

ThermoLazer ProMelt

ThermoLazer ProMelt je inovatívne, ručne vedené aplikačné zariadenie pre prípravu a profesionálne aplikácie termoplastického vodorovného značenia. Je vhodné na aplikáciu vodorovného značenia vozoviek, parkovísk, prechodov pre chodcov, križovatiek, cyklotrás, ale aj letiskových plôch, prejazdových priestorov a podobne. Zariadenie je navrhnuté tak, aby bolo schopné spracovať a aplikovať takmer všetky typy termoplastických materiálov, alkydových ako aj hydrouhlíkových materiálov balených vo vreciach alebo v blokoch.

Zohrievanie, tavenie a aplikáciu materiálu zabezpečuje systém napojený na LPG tlakovú nádobu (tlaková nádoba nie je súčasťou zariadenia). Zásobník materiálu so štvorkomorovým taviacim systémom QUADMELT dokáže pripraviť až 135 kg materiálu za menej ako 1 hodinu, čím dokáže zdvojnásobiť dennú produktivitu oproti modelu ThermoLazer. Technológia prípravy materiálu PROMELT s rýchlym tavením umožňuje pripraviť 135 kg termoplastického materiálu priamo v zariadení za menej ako 1 hodinu.

V prípade ak sa už v nádobe nachádza aspoň 100 kg roztaveného materiálu, ďalšie vrece materiálu je pripravené za menej ako 8 minút. Široký výber aplikačných nástavcov SMARTDIE II umožňuje vytvoriť súvislé čiary šírky 5 - 30 cm, prerušované čiary a rovnako aj dvojité čiary použitím špeciálneho nástavca. Používaním šablón je možné zrealizovať rôzne značky (informatívne, výstražné, zákazové, atď.). Nástavce sú vyrobené z kalenej ocele, bez pružín a sú skonštruované tak, aby pri neustálych zmenách povrchov zachovali vysokú kvalitu realizovaného značenia. Trojplameňový aplikačný horák predstavuje spoľahlivý a bezpečný systém, pracujúci aj za drsných klimatických podmienok. Elektronický zážihový systém horáka je bezpečný na používanie. Pre zapálenie stačí jedno stlačenie tlačidla. Zariadenie obsahuje zásobník pre balotinu rozdelený na dve spojené nádoby s objemom viac ako 40 kg. Dávkovacie zariadenie mechanicky dávkuje požadované množstvo balotiny do materiálu.

Je možné nastaviť 4 úrovne dávkovania balotiny, ale aj nastavenie dvojitej dávky pre splnenie požadovaných technických parametrov značenia. ThermoLazer ProMelt má rovnako ako ThermoLazer dvojkolesovú nápravu v zadnej časti, kombinovanú s overenou prednou otočnou jednokolesovou nápravou LineLazer FatTrack. Nápravový systém umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu so zariadením.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Čas prípravy 135 kg termoplastu

menej ako 1 h

Max. množstvo materiálu v nádobe

135 kg

Max. množstvo balotiny v nádobe

40 kg

Kontrola hraničnej teploty

246 °C

Palivo

LP plyn (LPG)

Tepelná energia hlavných horákov

105 506 kJ

Systém ohrevu nástavcov

SmartDie trojplameňový

Rozmery (Š x V x D)

1400 x 1550 x 1950 mm

Hmotnosť

157 kg

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia