Viscount
Graco čerpadlá Viscount

Viscount

Hydraulické čerpadlá VISCOUNT sú overené a energeticky efektívne zariadenia, ponúkajúce spoľahlivú a tichú prevádzku bez problémov s namŕzaním (aké môžu vzniknúť pri starších typoch pneumatických čerpadiel). Čerpadlá Viscount sú až 3-krát energeticky efektívnejšie než porovnateľné vzduchom poháňané čerpacie systémy.

Sú výhodnou alternatívou pneumatických čerpadiel pre zásobovacie/napájacie aplikácie pre materiály rôznej charakteristiky a viskozity. Motory VISCOUNT sú vybavené tesnením s dlhou životnosťou a nerezovými zmáčanými časťami s neoprénovým tesnením pre zvýšenie odolnosti.

Nízke náklady na údržbu zaručuje uzavretý systém čerpadla, ktorý zamedzí prístup nečistôt, tichý chod a nulové emisie prinášajú vysoký komfort obsluhe na pracovisku. Čerpadlá sú dostupné v troch verziách - stojanovej, vozíkovej a s konzolovým uchytením na stenu alebo inú zvislú konštrukciu.

Dostupné sú tri modely čerpadiel:

  • Viscount I je 2-guľové piestové napájacie čerpadlo s nízkym prietokom a kompaktným dizajnom. Zariadenie je dostupné vo verzii z uhlíkovej alebo antikoróznej ocele.
  • Viscount I+ je 4-guľové piestové cirkulačné čerpadlo s nízkym až stredným prietokom využívajúce stredný rad púmp HIGH-FLO. Zariadenie je dostupné vo verzii z uhlíkovej alebo antikoróznej ocele a je schopné zabezpečiť prietok materiálu až 91 l/min.
  • Viscount II je ideálne čerpadlo pre veľké cirkulačné a vysokotlakové napájacie aplikácie. Je dostupné ako 2-guľové piestové čerpadlo s pumpou XTREME a DURA-FLO alebo ako 4-guľové piestové čerpadlo s veľkou pumpou HIGH-FLO. Rovnako ako predchádzajúce modely je dostupné v prevedení z uhlíkovej alebo antikoróznej ocele.
Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Objemový výkon na cyklus (podľa modelu)

750 - 4000 cc

Maximálny pracovný tlak (podľa modelu)

12 - 32 bar

Maximálny vstupný tlak vzduchu (podľa modelu)

83 - 103

Prietok oleja pri 60 cykloch/ min (podľa modelu)

11,3 - 45 l/min

Objemový výkon pri 60 cykloch/min (podľa modelu)

36,4 - 238,6 l/min