Membránové čerpadlá SaniForce
Membránové čerpadlá SANIFORCE Graco

Membránové čerpadlá SaniForce

Pneumatické dvojmembránové čerpadlá SANIFORCE sú navrhnuté tak, aby spĺňali prísne požiadavky pre transfer najnáročnejších materiálov v potravinárskom a sanitácii.

Čerpadlá sú namontované na podlahovom stojane s možnosťou otáčania o 360°, aby bolo možné vypustiť prebytočný materiál. Rada pneumatických dvojmembránových čerpadiel SANIFORCE 1040 - 1590 - 2150 je navrhnutá na čerpanie najrôznejších materiálov s rôznym stupňom viskozity v sanitačných aplikáciách. Zariadenia sú používané ako špeciálne dávkovacie, meracie a cirkulačné čerpadlá pre potravinársky priemysel a to hlavne v aplikáciách pre vyprázdňovanie miešacích nádob, transfer zo zásobníkov do miešacích nádob, veľkoobjemové vyprázdňovanie a plnenie. Z hľadiska materiálov sú zariadenia vhodné pre koncentrované ovocné džúsy, omáčky, pasty a škroby, víno, džemy a želé, oleje.

Dvojmembránové čerpadlá radu SANIFORCE 15907 HS a 3150 HS s drsnosťou povrchu Ra 32 sú vhodné pre aplikácie s tými najvyššími hygienickými požiadavkami. Majú podobné využitie ako rada SANIFORCE 1040 - 1590 - 2150 a sú vhodné pre prečerpávanie ovocnej náplne, špagetovej omáčky, cesta, hrozna bez aj s jadierkami, šalátov a kultivovaných mliečnych výrobkov. Verzia zariadenia s označením 3A obsahuje detektor netesností.

Osobitné čerpadlo pre spracovanie mäsa a hydiny umožňuje spracovať pevné častice do veľkosti až 6,3 cm, teda jednoducho prečerpá krky, žalúdky, pečene, srdcia, nohy a kašovité zmesi. Dvojmembránové čerpadlá SANIFORCE vo všeobecnosti používajú patentovaný vzduchový motor so zjednodušenou konštrukciou, ktorá zlepšuje jeho spoľahlivosť a možnosti údržby. Vzduchový motor pracuje bez primazávania vzduchu. Membrány čerpadla sú vyrábané zo širokej škály potravinárskych elastomérov ako santoprén, PTFE alebo EPDM. Vďaka niekoľkým druhom čerpadiel a ich materiálovému prevedeniu je čerpadlá možné prispôsobiť na rôzne prevádzkové podmienky a prečerpávané materiály.

Dvojmembránové čerpadlá sú dostupné aj v elektrickom prevedení - SANIFORCE E-SERIES. Veľkou výhodou elektrických čerpadiel je znížená pulzácia, čo prináša hladký a stabilný prietok materiálu. Elektrický pohon znižuje spotrebu energie až 5-krát v porovnaní s tradičnými pneumatickými membránovými čerpadlami.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Max. pracovný tlak (podľa modelu)

8 bar

Max. objemový výkon (podľa modelu)

151 - 588 l/min

Max. rýchlosť čerpadla (podľa modelu)

145 - 256 cyklov/min

Max. veľkosť pevných častíc (podľa modelu)

3,1 - 63,5 mm

Rozsah viskozity (podľa modelu)

10000 - 25000 cps

Hmotnosť čerpadla (podľa modelu)

24,9 - 66 kg