XP King
Graco XP

XP King

Striekacie zariadenia XP sú ekonomickým variantom v aplikáciách, kde sa nevyžaduje zmena zmiešavacieho pomeru. Zachovali si jednoduchú robustnú konštrukciu a pre každý zvolený zmiešavací pomer majú iba dve pumpy. Vďaka inovovanej konštrukcii sú schopné aplikovať aj najnáročnejšie dvojzložkové náterové systémy s veľmi vysokým obsahom sušiny až do 100 % pri minimálnom alebo žiadnom riedení. Zariadenia XP sú určené pre airless striekanie dvojzložkových antikoróznych a antivibračných hmôt, epoxidových, kaučukových a ďalších vysokoviskóznych materiálov, aj v extrémne ťažkých aplikačných podmienkach.

Použitie technológie piestových čerpadiel XTREME v spojení s pneumatickými motormi XL je zárukou dlhodobej a spoľahlivej prevádzky aj v náročných podmienkach, rovnako ako rýchlej a jednoduchej obsluhy, čistenia a údržby. Zmiešavací pomer zložiek A a B je nastavený pevne podľa zvoleného modelu, čo je výhodné pre aplikácie ktoré nevyžadujú zmenu zmiešavacieho pomeru. Správne zmiešanie dvoch zložiek zabezpečuje zmiešavací manifold, ktorý presne dávkuje materiály A a B do statického mixéra, kde sa dokonale premiešajú.

Pre dvojzložkové systémy s extrémne krátkymi časmi vytvrdzovania je možné použiť vzdialený zmiešavač umiestnený až tesne pred pištoľou. Pre vysokoviskózne materiály je možné doplniť zariadenie sadou pre cirkuláciu s ohrevom a ohrievačom VISCON HP. Široká paleta príslušenstva umožňuje zostaviť komplexné zariadenie presne podľa požiadaviek aplikácie.

Zaradenia XP existujú aj vo forme hydraulických systémov GRACO XP-H. Zariadenie je ideálne pre prevádzky, kde nie je možné použiť stlačený vzduch alebo pre mobilné aplikácie, ktoré disponujú hydraulickým pohonom. Hydraulický motor VISCOUNT II je energeticky úsporný, nenamŕza a má jemné prechody, čo znižuje pulzáciu.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Model (štandardné prevedenie)

XP35-50-70

Model (hydraulické prevedenie)

XP50-hf XP70-hf

Veľkosť motora (podľa modelu)

XL3400-10000

Max. pracovný tlak materiálu (podľa modelu)

241 - 500 bar

Prietok pri 40 cykloch/ min (podľa modelu)

7,6 - 15,1 l/min

Štandardné zmiešavacie pomery (podľa modelu)

1:1 - 4:1

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia