XM King
Graco XM

XM King

Striekacie zariadenia XM nadväzujú na modelovú radu XtremeMix a sú určené pre airless striekanie dvojzložkových antikoróznych a antivibračných hmôt, epoxidových, kaučukových a ďalších vysokoviskóznych materiálov s nastaviteľným zmiešavacím pomerom aj v extrémne ťažkých podmienkach. Sú ideálne pre aplikácie v lodiarskom priemysle, pri protikoróznej ochrane mostov, v železničiarskom priemysle, ale aj pri výstavbe veterných turbín.

Zariadenia si zachovali jednoduchú a robustú konštrukciu, vďaka ktorej sú schopné aplikovať aj najnáročnejšie dvojzložkové náterové systémy s veľmi vysokým obsahom sušiny až do 100 % pri minimálnom alebo žiadnom riedení. Schopnosť dlhodobej a spoľahlivej prevádzky aj v náročných exteriéroch, rovnako ako rýchla a jednoduchá obsluha, čistenie a údržba patria už k tradičným prednostiam zariadení Graco.

Zmiešavací pomer materiálových zložiek A a B je riadený veľmi odolným priemyselným počítačom, ktorý je napájaný zo zabudovaného alternátora s pneumatickým pohonom. Používateľské rozhranie je intuitívne, jednoduché a ponúka dva zobrazovacie režimy : "Nastavenie" pre nastavovanie parametrov a základný režim "Striekanie" pre každodennú prevádzku. Rozhranie monitoruje a zaznamenáva tlak, teplotu a prietok materiálu. Správne zmiešanie dvoch zložiek zabezpečuje zmiešavací manifold, ktorý presne dávkuje materiály A a B do statického mixéra, kde sa dokonale premiešajú. Pre dvojzložkové systémy s extrémne krátkymi časmi spracovateľnosti je možné použiť vzdialený zmiešavač umiestnený až tesne pred pištoľou. Pre vysokoviskózne materiály je možné doplniť zariadenie sadou pre cirkuláciu s ohrevom (vyhrievané nádrže a hadice) a ohrievačom VISCON HP. Široká paleta príslušenstva umožňuje zostaviť kompletné zariadenie presne podľa požiadaviek aplikácie.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Model

XM50, XM70

Rozsah zmiešavacích pomerov

1:1 až 10:1 s krokom 0,1

Presnosť zmiešavacieho pomeru

5%

Maximálny pracovný tlak (XM50/XM70)

350 / 450 bar

Maximálny objemový výkon

0,95 - 11,4 l/min

Rozsah viskozity materiálu

200 - 20000 cps

Rozsah pracovnej teploty

0 - 55 °C

Spotreba vzduchu (pri vstupnom tlaku 7 bar/liter/min)

0,56 m3