Pro Xp Auto AS
Pro Xp Auto AS Graco Gun Pistol

Pro Xp Auto AS

Nová elektrostatická striekacia pištoľ PRO XP AUTO AS (Air Spray) pre nízkotlakové vzduchové striekanie je určená pre všeobecné použitie pri striekaní v automatizovaných a robotizovaných lakovniach. Je dostupná aj verzia elektrostatickej pištole PRO XP AUTO AS pre vodouriediteľné materiály (WB).

Nový model pištole má menšie rozmery a kompaktnejší tvar a rovnako kombinuje všetky výhody inovatívnej rady manuálnych pištolí PRO XP AS s možnosťou regulácie napätia v štyroch stupňoch, pričom všetky ovládacie prvky sú umiestnené buď na prírube zadnej steny pištole alebo na jej spodnej časti. Takto môže operátor prostredníctvom PLC jednoducho ovládať všetky funkcie pištole, ktoré sú pripojené priamo k riadiacemu modulu, takže je možné presne kontrolovať napätie a optimalizovať parametre striekania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Pištoľ môže byť jednoducho odstránená v priebehu niekoľkých sekúnd, pretože všetky hadice a tenké optické káble sú pripojenie priamo na manifold. Základom pištole je patentovo chránené riešenie - zabudovaná kazeta pre generovanie vlastného elektrostatického poľa. Kazeta obsahuje miniaturizovanú vzduchovú turbínu, ktorá poháňa alternátor, alternátor ako zdroj elektrickej energie ďalej napája nielen samotný VN násobič a generátor elektrostatického poľa, ale aj riadiacu elektroniku. Toto riešenie poskytuje jedinečnú prednosť pištolí GRACO - nezávislosť na externom zdroji elektrickej energie.

Typickými oblasťami nasadenia tejto pištole sú prevádzky pre automatizované a robotizované lakovanie karosérií nákladných automobilov, autobusov a železničných vagónov, v leteckom priemysle, či pri povrchovej úprave nádrží a konštrukcií.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Maximálny pracovný tlak vzduchové striekanie

7 bar

Maximálny napájací tlak vzduchu

7 bar

Vstupné napätie (podľa typu modelu)

30 - 85 kv

Rozsah vodivosti striekaného materiálu

25 MΩ/cm až ∞

Skratový prúd zdroja

125 µA

Pracovná teplota materiálu

48 °C

Hmotnosť pištole (závisí od typu pištole)

1200 g

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia