Systém ExactaBlend AGP

Zmiešavací systém pre sklársky priemysel

ExactaBlend AGP

Systém ExactaBlend AGP (Advanced Glazing Proportioner) umožňuje presné miešanie s premenlivým zmiešavacím pomerom a dávkovanie dvojzložkových tmelov a lepidiel pre zasklené steny, izolačné skelné systémy a iné aplikácie. Zariadenie je určené pre spracovanie silikónových, polysulfidových a polyuretánových dvozložkových materiálov, hlavne v sklárskom priemysle pre aplikácie izolačných tmelov v skelných systémoch, štrukturálne zasklenie zasklených stien, zasklenie okien a vypĺňanie kaziet.

Systém zabezpečuje presné pomerové miešanie a stály prietok materiálu aj počas výmeny pumpy. Sleduje prietok bázy a automaticky upravuje prietok katalyzátora pre dosiahnutie požadovaného pomeru dávky dvojzložkového materiálu.

Riadiaca jednotka spolu s displejovým modulom poskytuje jednoduché nastavenie zariadenia a nastavenie pomeru zložiek. Pomocou voliteľného USB rozhrania je možné získať zaznamenávané hodnoty prevádzky systému a vyhodnocovať ich. Zaznamenať a stiahnuť je možné spotrebu zložiek A a B, prietok, upozornenia a pomer zložiek.

V prípade, keď je systém ExactaBlend AGP spojený s dávkovacím ventilom MD2 sú báza a katalyzátor miešané v mixéri ventilu, namiesto v aplikátore. Toto znižuje množstvo materiálu potrebné na základné čistenie mixéra. Navyše používanie dávkovacieho ventilu MD2 pomáha predchádzať poškodeniu aplikátora a hadíc prípadným zreagovaným materiálom. Základné čistenie je rýchle, čisté a jednoduché, aktivuje sa len stlačením tlačítka na ovládacom displeji.

Model ExactaBlend AGP
Maximálny pracovný tlak [bar] 276
Typický zmiešavací pomer 6:1 až 14:1
Stále prietoky materiálu [g/min]* 500 až 4000
Východzia výška rámu [mm] 1600
Výška zdvihnutého rámu [mm] 2590
Rozmery základne zariadenia [mm] 1010 x 1070
Hmotnosť zariadenia [kg] 392
Objednávacie čísla viď brožúra

*Prietok založený na spracovaní polysulfidového tmelu pri izbovej teplote.