Endura-Flo

Vysokotlakové membránové cirkulačné čerpadlá

Endura-Flo

Jednoduchá, modulárna a kompaktná konštrukcia čerpadiel Endura-Flo zabezpečuje nielen dlhú životnosť, ale tiež lepšiu odolnosť voči ťažkým prevádzkovým podmienkam, než iné membránové pumpy. Toto jednoducho inštalovateľné čerpadlo poskytuje nízku pulzáciu na výstupe a plynulý prechod pre rýchle zmeny farby, čo šetrí produkčný čas i náklady. Cirkulačné čerpadlá Endura-Flo 4:1 majú jeden z najvyšších tlakových pomerov, aký je dostupný v kategórii malých až stredných systémov pre dodávku a cirkuláciu farby. Je možné ich použiť pre čerpanie širokej palety materiálov od farieb na vodnej alebo rididlovej báze, cez katalytické nátery a materiály citlivé na vlhkosť až po UV nátery.

Prepracovaná membrána vydrží dlhšie a dokáže lepšie čeliť extrémnym prevádzkovým podmienkam. Veľkou výhodou membránovej čerpadla typu Endura-Flo je, že eliminuje šmykové napätie v na šmyk citlivých materiáloch.

Otočné materiálové manifoldy, nosné konzoly a pružinové kontrolné kazety, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou čerpadla sa dajú jednoducho prispôsobiť rôznym možnostiam uloženia a montáže v rozsahu 360°. Pružinové kazetové ventily, ako aj ľahký prístup ku kritickým komponentom umožňujú rýchlu a jednoduchú údržbu.

Environmentálne regulácie sa sprísňujú a držať s nimi krok nie je jednoduchá úloha. Zdĺhavé a nákladné manuálne zaznamenávanie je v prípade čerpadla Endrua-Flo možné nahradiť automatizovaným zaznamenávaním pomocou systému DataTrak. Okrem funkcie zaznamenávania je tiež možné nastaviť ochranu proti poškodeniu, diagnostiku pumpy pre jednoduchú a predvídateľnú údržbu a takisto nulovateľné počítanie dávok pre spotrebu materiálu a harmonogram údržby.

Čerpadlo Endura-Flo je ideálnym riešením pre cirkulačné systémy s viacnásobnou zmenou farby, prečerpávacie a transferové systémy, ako ja systémy s čistením pomocou čistiacej vložky. Materiálovú časť čerpadla je možné očistiť vzduchom alebo riedidlom. Na preplach čerpadla je vďaka jeho jedinečnej konštrukcii potrebné len malé množstvo riedidla.

Čerpadlo Endura-Flo má ATEX certifikát, tj. je možné ho inštalovať aj v nebezpečnom prostredí.

Podrobnejšie informácie o cirkulačnom čerpadle, jeho technickej charakteristike a ovládaní nájdete v nasledovných dokumentoch:

Model Endura-Flo 4D150 Endura-Flo 4D350
Maximálny pracovný tlak [bar] 28 28
Max. vstupný tlak vzduchu [bar] 7 7
Pomer 4:1 4:1
Max. odporúčaé zaťaženie pri kontinuálnom cykle [cyklov/min] 20 20
Výkon pri 60 cykloch/min [l/min] 9,0 21,0
Výkon na jeden cyklus [cm³] 150 cc 350 cc
Hmotnosť (približná) [kg] 14 33
Objednávacie čísla viď brožúra