ToughTek S340e

Elektrické zariadenie pre aplikáciu štukov a omietok systémov ETICS

ToughTek S340e

Elektrické striekacie zariadenie ToughTek S340e je špeciálne navrhnuté pre aplikáciu štukových omietok a omietok vonkajších tepelnoizolačných (zatepľovacích) kontaktných systémov ETICS, ale aj základných náterov, podkladových vrstiev, povrchových úprav a dokonca aj hydroizolačných a sanačných omietok. Zariadenie je schopné aplikovať materiály od hladkých stierok až po materiály s frakciou do 3 mm.

Zariadenie ToughTek S340e je vybavené technológiou dvojguličkovej piestovej pumpy, ktorá umožňuje vysokým tlakom presúvať materiály cez hadice veľkých dĺžok. S možnosťou dlhšej aplikácie a lepšieho dosahu je možné dokončiť prácu rýchlejšie a efektívnejšie.

Základom striekacieho zariadenia ToughTek S340e je osvedčený bezuhlíkový elektrický motor z veľmi známej rady striekacích zariadení Graco Mark Max. Výkonná a odolná jednočinná dvojguličková pumpa s robustnou konštrukciou z antikoróznej ocele, špeciálne navrhnutá pre aplikáciu štukov a ETICS materiálov, zabezpečí stálu dodávku hustých materiálov aj na väčšie vzdialenosti.

Plastový polyetylénový zásobník na materiál s objemom 76 litrov a stenami z rovinných plôch pre jednoduché čistenie je k pumpe pripojený ľahko odnímateľnou sťahovacou spojkou. Pomocou ovládacieho panelu motora je možné ovládať jeho rýchlosť v závisloti od hustoty striekaného materiálu a objemu, ktorý je potrebné aplikovať. Na ovládanie zariadenia (zapnutie/vypnutie) z miesta striekania je možné použiť aj voliteľný diaľkový ovládač. Materiálová hadica s priemerom 1", maximálnej dĺžky 30,5 m je pripojená k pumpe prostredníctvom kam-lok spojky.

Užívateľ má na výber jeden zo štyroch druhov aplikátorov – štukový aplikátor, ETICS aplikátor, aplikátor jadrových omietok a kombinovaný ETICS/štuk aplikátor.

Celé zariadenie je osadené na kompaktnom ráme, ktorého prenosnosť zabezpečujú odolné plné gumové kolesá.

Zariadenie je pripájané k štandardnej 230 V (30 A, 1-fáza) zásuvke, teda nie je potrebná nijaká dodatočná úprava elektrických rozvodov na pracovisku.

Podrobnejšie informácie o striekacom zariadení, jeho technickej charakteristike a ovládaní nájdete v nasledovných dokumentoch:

Model ToughTek S340e
Maximálny pracovný tlak [bar] 41
Maximálny objemový výkon 24 l/min.
Objem zásobníka [l] 76
Rozmery zariadenia (D x Š x V) 116 x 61 x 97 cm
Hmotnosť [kg] 95
Chemická kompatibilita Vodouriediteľné materiály
Objednávacie čísla 25A305