ToughTek F340e

Elektrické striekacie zariadenie pre aplikáciu maltových zmesí

F340e

Stirekacie zariadenie ToughTek F340e je určené pre aplikáciu širokého spektra tekutých maltových zmesí na báze epoxidov a cementu, materiálov pre hydroizolácie, protipožiarnu ochranu, sanáciu betónových povrchov, protikoróznu ochranu. Zariadenie je schopné aplikovať materiály od hladkých stierok až po materiály s frakciou do 3 mm. Zariadenie nájde široké uplatnenie v stavebnom priemysle, pri aplikácií protipožiarnych, nástrekov a stierok a rovnako aj na aplikáciu sanačných stierok a omietok. Ďalej v plynárenskom, ropnom ako aj všeobecnom priemysle.

Zariadenie ToughTek F340e je vybavené technológiou dvojguličkovej piestovej pumpy, ktorá umožňuje vysokým tlakom presúvať materiály cez hadice veľkých dĺžok. S možnosťou dlhšej aplikácie a lepšieho dosahu je možné dokončiť prácu rýchlejšie a efektívnejšie.

Základom striekacieho zariadenia ToughTek F340e je osvedčený bezuhlíkový elektrický motor z veľmi známej rady striekacích zariadení Graco Mark Max. Výkonná a odolná jednočinná dvojguličková pumpa s robustnou konštrukciou z antikoróznej ocele zabezpečí stálu dodávku hustých materiálov aj na väčšie vzdialenosti.

Plastový polyetylénový zásobník na materiál s objemom 76 litrov a stenami z rovinných plôch pre jednoduché čistenie je k pumpe pripojený ľahko odnímateľnou sťahovacou spojkou. Pomocou ovládacieho panelu motora je možné ovládať jeho rýchlosť v závisloti od hustoty striekaného materiálu a objemu, ktorý je potrebné aplikovať. Na ovládanie zariadenie (zapnutie/vypnutie) z miesta striekania je možné použiť aj voliteľný diaľkový ovládač. Materiálová hadica s priemerom 1", maximálnej dĺžky 30,5 m je pripojená k pumpe prostredníctvom kam-lok spojky.

Užívateľ má na výber jeden z troch aplikátorov – pružný hadicový aplikátor pre najťažšie materiály, pevný tyčový aplikátor pre ťažko dostupné miesta a pištoľový aplikátor HTX680 pre ľahšie materiály. Všetky tri aplikátory majú regulovateľný prívod vzduchu pre lepšie rozprášenie materiálu.

Celé zariadenie je osadené na kompaktnom ráme, ktorého prenosnosť zabezpečujú odolné plné gumové kolesá.

Zariadenie je pripájané k štandardnej 230 V (30 A, 1-fáza) zásuvke, teda nie je potrebná nijaká dodatočná úprava elektrických rozvodov na pracovisku.

Model ToughTek F340e
Maximálny pracovný tlak [bar] 41
Maximálny tlak striekania [bar] 34
Maximálny objemový výkon 24 l/min.
Objem zásobníka [l] 76
Rozmery zariadenia (D x Š x V) 116 x 61 x 97 cm
Hmotnosť [kg] 95
Objednávacie čísla 25A505