APX

Elektrické zariadenie pre aplikáciu hladkých stierok a omietok

APX

Striekacie zariadenie APX je ľahké a výkonné zariadenie, špeciálne navrhnuté pre airless striekanie a aplikáciu hladkých stierok a omietok. Pevná a kompaktná konštrukcia uľahčuje transport v rámci pracoviska.

Rada zariadení APX je navrhnutá pre profesionálov v oblasti nanášania stenových omietok a stierok, ktorí hľadajú každodenne spoľahlivé striekacie zariadenie, s ktorým môžu svoju prácu urobiť rýchlo, jednoducho a kvalitne.

Táto rada striekacích zariadení obsahuje všetky osvedčené inovácie známe z posledných rád veľmi populárnych zariadení Mark Max. Patrí sem vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s ochranným systémom ProGuard, ktorý chráni zariadenie pred zlými napájacími podmienkami na pracovisku. Trojkolesový vozík s odolnou zváranou konštrukciou a predným otočným kolieskom umožňuje veľmi jednoduchú manipuláciu a uskladnenie zariadenia.

Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla.

Dvojčinné piestové materiálové čerpadlo Endurance je vyrobené z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou Chromex, čo zaručuje vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect2 umožňuje ešte jednoduchšiu demontáž v priebehu len niekoľkých sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste, resp. výmenu celej pumpy za druhú.

Všetky zariadenia sú dodávané s hadicou X-FLO a s ukončovacou hadicou Super-Flex, ktorá znižuje pulzáciu a zároveň zvyšuje kvalitu striekaného povrchu.

Výnimočný vibračný systém nádoby na materál VIBRA-FLO efektívne pomáha presúvať do pumpy aj tie najhustejšie materiály. Tento bezúdržbový systém, nevyžadujúci samostatné napájanie je možné ovládať samostatným otočným regulátorom.

K zariadeniu je možné dokúpiť nastaviteľný valec na vyprázdňovanie vriec s pastovitým materiálom.

Podrobnejšie informácie o striekacom zariadení, jeho technickej charakteristike a ovládaní nájdete v nasledovných dokumentoch:

Model APX 6200 APX 8200
Maximálny pracovný tlak [bar] 207 207
Objemový výkon čerpadla [l/min] 6,0 8,0
Výkon elektrického motora [kW] 1,84 2,94
Maximálna veľkosť trysky 0,051" 0,057"
Objem zásobníka na materiál [l] 60 80
Hmotnosť [kg] 69 79
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0 SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 17N345 17N352