Merkur X48 a X72

Zariadenia pre protikorózne a ochranné nátery

Merkur X48 a X72

Striekacie zariadenia Merkur X48 a X72 sú zariadenia pre vysokotlaké Airless striekanie, špeciálne navrhnuté pre aplikáciu farieb s vysokým obsahom sušiny, antikoróznych a antivibračných hmôt, epoxidových, kaučukových a ďalších vysokoviskóznych materiálov.

Striekanie technológiou Airless poskytuje oproti klasickému vzduchovému striekaniu podstatne vyššiu produktivitu, možnosť striekania materiálov s vysokou viskozitou, nanášanie podstatne hrubších vrstiev materiálu na jeden nástrek. Zariadenie je vhodné všade tam, kde nie je požadovaná najvyššia kvalita povrchu, ale vysoká účinnosť nanášania a nízke straty materiálu, minimálne riedenie alebo nanášanie veľmi hustých materiálov. Zariadenia patria v oblasti striekacej techniky pre protikorózne materiály medzi najľahšie. Ich hmotnosť je len 45 kg a bez veľkej námahy je možné pohybovať sa s nimi po pracovisku.

Striekacie zariadenia sú kompletované so striekacou pištoľou XTR, vyznačujú sa veľmi tichým chodom motora NXT, nízkou pulzáciou materiálu na výstupe.

Nová konštrukcia tesnení piestu a piestnej tyče spolu s novým závitovým uchytením valca a novou spojkou motora a pumpy umožňujú jednoduchú demontáž, výmenu tesnení a spätnú montáž pumpy. Zariadenie je veľmi jednoduché na údržbu.

Model Merkur X48 Merkur X72
Maximálny pracovný tlak [bar] 330 500
Odporúčaná veľkosť trysky do 0.025 do 0.021
Objemový výkon čerpadla [l/min]
Pri 60 cykloch/minúta
4,5 3,0
Max. napájací tlak vzduchu [bar] 7
Hmotnosť [kg] 45
Striekacia pištoľ XTR-5 XTR-7
Objednávacie čísla 16U920 16U918