Finex

Vzduchové pištole pre všeobecné použitie všetkých druhov farieb

Finex

Striekacie pištole Finex sú určené pre všeobecné použitie pri vzduchovom striekaní všetkých druhov farieb (latexy, vodou riediteľné krycie farby, vrchné laky, základné farby, klasické rozpúšťadlové farby, epoxidové farby a dvojkomponentné farby), moridiel, lepidiel a tmelov pri pracovnom tlaku vzduchu do 7 barov.

Pištole Finex sú dostupné v prevední konvenčnom AS (Air Spray) a HVLP (High Volume Low Pressure), vďaka modernej konštrukcii trysky (s priemerom 0,8-1,8 mm) a vzduchovej hlavice umožňujú dokonalú atomizáciu materiálu a pri striekaní poskytujú výborné podmienky pre dosiahnutie kvalitného povrchu nanášaného materiálu.

Prívod materiálu do pištole je realizovaný gravitačným alebo tlakovým plením.

Telo pištole je vyrobené z hlinkovej zliatiny, vďaka nízkej hmotnosti, ergonomicky tvarovanej rukoväti a ľahkej spúšti umožňuje komfortnú a bezpečnú prácu.

Priamo v rukoväti je integrovaný aj škrtiaci ventil pre reguláciu vstupného tlaku vzduchu.

Vzduchová hlavica je vyrobená z mosadze, optimalizovaná konštukcia znižuje turbulencie, redukuje spotrebu vzduchu a zvyšuje účinnosť prenosu farby.

Typickými oblasťami použitia pištolí Finex sú prevádzky lakovní a prevádzky opráv karosérií osobných a nákladných automobilov, autobusov, ale aj nábytku a drevovýroby všeobecne.

Model AS (Air Spray) HVLP (High Volume Low Pressure)
Maximálny pracovný tlak [bar] 7
Max. napájací tlak vzduchu s gravitačným plnením [bar] 7 2
Max. napájací tlak vzduchu s tlakovým plnením [bar] 7 1,7
Pracovná teplota materiálu a vzduchu [°C] 0-43
Maximálna spotreba vzduchu [l/min] 334
Hmotnosť [g] 370-500
Objednávacie čísla viď brožúra