ProBell

Vysokovýkonný rotačný zvonový atomizačný systém

ProBell

Nový rotačný atomizér ProBell od spoločnosti Graco ponúka vysokovýkonné striekanie s intuitívnym ovládaním a prispôsobiteľným dizajnom. Ponúka flexibilitu, začať s jednoduchým ovládaním alebo rovno s komplexným ovládacím systémom prispôsobeným na špecifiká a rozpočet danej inštalácie. Technológia ProBell je presne vyvážená pre prácu pri nízkych vibráciách až do 60 000 ot./min - čo umožňuje dosiahnutie vysokých produkčných rýchlostí pre priemyselné aplikácie.

Pre zabezpečenie najvyššej kvality povrchu, vysokej účinnosti prenosu a presnosti striekania má aplikátor ProBell navyše nízku hmotnosť a je kompaktný pre roboty s nižšou nosnosťou alebo reciprokátory. Je dostupný v dvoch univerzálnych verziách, ako štandardný ProBell model pre robota s pevným zápästím, reciprokátorom alebo pevným uchytením. Potom je tu model pre robota s dutým zápästím, ktorý prostredníctvom rýchlo-odpojiteľnej platne výrazne zjednodušuje údržbu, keďže umožňuje odpojiť aplikátor od robota bez potreby odpájania hadíc.

ProBell poskytuje najvyšší výkon a účinnosť prenosu vďaka duálnemu smerovaciemu vzduchu a zvonom. Každý aplikátor prináša najvyššiu kvalitu, presné striekanie s rovnomernou atomizáciou a jednoducho nastaviteľný striekací kužeľ pre tie najnáročnejšie aplikácie. Všetky komponenty sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov pre bezpečnú a bezproblémovú prevádzku.

ProBell

Presné ovládanie je kritické pre aplikáciu rotačného atomizéru – udržiava spojenie s informáciami o stave každú minútu, každý deň – zisťuje nebezpečné elektrostatické podmienky a umožňuje meniť parametre počas prevádzky, pre okamžité zlepšenie výkonu. Napätie a elektrický prúd môžu byť samostatne nastavované, aby spĺňali špecifické požiadavky výroby, je možná plná integrácia systému s PLC alebo spínacou skriňou ovládania. Bezpečnosť zariadenia je zvýšená automatickým vypínaním elektrostatiky v prípade, ak sa striekaná časť dostane príliš blízko k atomizéru.

Kľúčovou úlohou logického ovládača systému je schopnosť ovládať a riadiť zariadenie ProBell prostredníctvom stlačenia tlačidla.

Ovládač poskytuje používateľsky jednoduchú prevádzku všetkých funkcií systému – 99 prednastavení tvarovacieho vzduchu, rotačnej rýchlosti zvonu a elektrostatiky, pomocou ktorých môže byť atomizér presne nastavený pre rôznu kofiguráciu striekaných dielov. Ďalej eliminuje neistoty pri pripomienkach údržby a záznamoch systému, umožňuje ovládanie dvoch aplikátorov ProBell pomocou jedného ovládača a rovnako poskytuje centralizované riadenie ProBell aplikátora a prúdenia materiálu pri použití s integrovaným zmiešavačom ProMix PD2K.

Kompletný systém je možné objednať prostredníctvom jediného objednávacieho čísla alebo si navrhnúť vlastný komplexný systém spĺňajúci tie najprísnejšie požiadavky a potreby danej aplikácie.

Model ProBell
Rozsah odporu striekaného materiálu (farby) od 1 MΩ/cm až ∞
Skratový prúd zdroja 150 µA
Maximálny pracovný tlak materiálu [bar] 10,3
Maximálny napájací tlak vzduchu [bar] 7
Rozsah viskozity materiálu [cP] 30 - 150
Hmotnosť model s dutým zápästím/štandardný model [kg] 6 / 4
Výstupné napätie ES poľa [kV] Modely pre riedidlovú bázu 100 kV
Modely pre vodnú bázu 60 kV
Objednávacie čísla viď brožúra