AirPro Auto
AirPro Auto Graco Gun Pistol

AirPro Auto

Striekacie pištole AIRPRO AUTO sú určené pre priemyselné použitie pri striekaní všetkých druhov farieb (latexy, vodou riediteľné krycie farby, vrchné laky, základné farby, klasické rozpúšťadlové farby, epoxidové farby a dvojzložkové farby), moridiel, lepidiel a tmelov.

Pištole AirPro Auto COM a AirPro Auto HVLP pracujú pri pracovnom tlaku 2,4 baru. Vzduchová pištoľ AirPro Auto AS je okrem uvedeného ešte určená aj pri striekaní vysokosušinových hmôt pri pracovnom tlaku vzduchu do 7 barov.

Možnosť výberu z troch modelových radov:

Automatická vzduchová striekacia pištoľ AirPro Auto AS

Pištole AIRPRO AUTO AS vďaka modernej konštrukcii trysky s priemerom 0,8-2,8 mm umožňujú dokonalú atomizáciu materiálu a pri striekaní poskytujú výborné podmienky pre dosiahnutie kvalitného povrchu nanášaného materiálu. Prívod materiálu do pištole je realizovaný tlakovým napájaním cez univerzálny montážny rozvádzač, ktorý umožňuje dokonalú aretáciu pištole. Telo pištole je vyrobené z hlinkovej zliatiny, vďaka nízkej hmotnosti, vzduchová hlavica je vyrobená zo spekaných kovov, je podstatne tvrdšia ako klasická mosadzná hlavica a má preto aj podstatne vyššiu životnosť. Hrot ihly je vyrobený z kompozitných materiálov a je vymeniteľný aj samostatne, pri opotrebení nie je nutné meniť celú ihlu. Typickými oblasťami použitia pištolí AirPro Auto AS sú výrobné automatizované alebo robotizované prevádzky priemyselných lakovní v drevo- aj kovovýrobe.

Automatická "COMPLIANT" striekacia pištoľ AirPro Auto COM

Pištole AIRPRO AUTO COM kombinujú výhody technológie HVLP a konvenčného vzduchového striekania - výsledkom je vynikajúca kvalita povrchu ako pri HVLP striekaní a súčasne podstatne vyšší výkon v porovnaní s HVLP. Vďaka modernej konštrukcii trysky s kompozitným (PEEK) hrotom (0,8-1,8 mm) umožňujú dokonalú atomizáciu materiálu a pri striekaní, poskytujú výborné podmienky pre dosiahnutie kvalitného povrchu nanášaného materiálu. Konštrukcia vzduchovej hlavice zo spekaných materiálov prispieva k vysokej životnosti, je podstatne odolnejšia ako klasická mosadzná hlavica. Kompozitný hrot ihly je vymeniteľný, pri jeho opotrebení nie je nutné meniť celú ihlu a prevádzka pištole sa tak stáva ekonomickejšou z hľadiska spotreby náhradných dielov. Dostupné je aj prevedenie pištole s ihlou z nehrdzavejúcej ocele (SST). Typickými oblasťami použitia pištolí AIRPRO AUTO COM sú výrobné prevádzky automatizovaných a robotizovaných lakovní karosérií osobných automobilov, autobusov, lietadiel, prevádzky s kovo- a drevovýrobou, ktoré požadujú najvyššiu kvalitu povrchovej úpravy.

Automatická HVLP striekacia pištoľ AirPro Auto HVLP

Pištole AIRPRO AUTO HVLP vďaka modernej konštrukcii trysky s keramickým hrotom (0,8-2,8 mm) umožňujú dokonalú atomizáciu materiálu pri striekaní, poskytujú výborné podmienky pre dosiahnutie kvalitného povrchu nanášaného materiálu. Konštrukcia pištole (materiálové zloženie komponentov) aj samotné oblasti použitia sú rovnaké ako pri pištoli AIRPRO AUTO COM.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Maximálny pracovný tlak

7 bar

Maximálny napájací tlak vzduchu

7 bar

Maximálny aktivačný tlak

3,4 bar

Pracovná teplota materiálu

49 °C

Rozmery (D x V x Š)

136 mm x 51 mm x 76 mm

Hmotnosť pištole

680 g

Hmotnosť pištole s manifoldom

907 g

Produktový list, Katalóg

Návody a príručky, Technická dokumentácia