EcoQuip 2 EQs Dual Line
Graco EcoQuip 2 EQs Dual Line

EcoQuip 2 EQs Dual Line

EcoQuip 2 EQs Dual Line je paletové, vysokoproduktívne plne vybavené zariadenie, určené na tryskanie zmesou abrazíva a vodnej hmly pre stredné až veľkoobjemové projekty. Tryskanie zmesou abrazíva a vodnej hmly je podobné tradičnému suchému pieskovaniu. Oproti suchému pieskovaniu je však abrazívum navlhčené ešte pred jeho dopadom na otryskávaný povrch, takže prašnosť je znížená až o 92%.

Zariadenie EcoQuip 2 EQs Dual Line môže pracovať s akýmkoľvek abrazívom ťažším ako voda. Zariadenie je riešené ako samostatná stacionárna jednotka navrhnutá pre väčšinu typických projektov pre tryskanie. Pracuje v spojení s vysokokapacitným vodným čerpadlom, ktorý používa výkonný vzduchový motor MERKUR pre spoľahlivý výkon vo všetkých podmienkach. Tlaková nádoba s objemom 340 litrov umožňuje dlhšie tryskanie s dvomi tryskami po dobu až 4 hodín. Zariadenie dokáže pracovať s hrubým a stredným abrazívom a spotreba vody je menej ako 3 litre za minútu.

Zariadenie je možné nakonfigurovať aj s nádržou na vodu s objemom 450 litrov pre pracoviská bez zdroja vody. Zariadenie je navrhnuté podľa najprísnejších štandardov s jednoducho ovládateľným príslušenstvom a bezpečnostnými funkciami. Veľkosťou a modulárnym dizajnom je zariadenie prispôsobené na jednoduchú manipuláciu a uskladnenie. Zariadenie využíva jednotku MEDIATRAK a dávkovací ventil abrazíva určený pre rýchle, jednoduché nastavenie a kontrolu spotreby abrazíva. Jednoduchý displej jednotky MEDIATRAK napomáha nastaveniu prietoku abrazíva na optimálnu úroveň pre najefektívnejšie tryskanie. Profesionálny model tryskacieho zariadenia má ochranný rám a skriňu z profilov a plechov z antikoróznej ocele. Profesionálny model ďalej obsahuje držiak na tryskaciu hadicu, schodík pre pohodlnejšie plnenie tlakovej nádoby, sito na abrazívum, dávkovací ventil na vodu (na tryskanie) a vrchný kryt rámu. Ochranný rám zariadenia je dimenzovaný na prenesenie 5-násobnej hmotnosti suchého zariadenia.

Špecifikácia a dokumentácia

Technická špecifikácia

Tryskací tlak

10,3 bar

Potrebný výkon kompresora na trysku

25,5 m3/min

Veľkosť trysky

(2x) #8 High Performance

Hmotnosť zariadenia (suchý stav)

600 kg

Objem tlakovej nádoby

340 l

Rozmery (Š x V x D)

1175 x 1422 x 1518 mm