Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
GrindLazer 270
GrindLazer 390
GrindLazer 480

GrindLazer

Skarifikačné zariadenia s benzínovým motorom pre odstraňovanie starého vodorovného dopravného značenia

Skarifikačné zariadenia (alebo zariadenia pre rozrušovanie pevného povrchu) GrindLazer slúžia na odstraňovanie starého vodorovného dopravného značenia z asfaltových, betónových alebo iných povrchov metódou mechanického odstránenia tenkej vrstvy povrchu pomocou rotujúceho bubna s nožmi.

Zariadenia GrindLazer na rozdiel od frézovacích strojov iných výrobcov využívajú vlastnú technológiu InstaCut, ktorá umožňuje priamo za chodu zariadenia nastavenie hĺbky záberu rotujúcich nožov – “plávajúce” nože umožňujú aj na nerovnom povrchu dosiahnuť úplné a rovnomerné odstránenie starého povrchu. Systém pre redukciu vibrácií znižuje únavu obsluhy, pre realizáciu väčších zakázok je možné pripojiť pohonnú jednotku LineDriver.

Jednoduché a pohodlné vedenie zariadenia umožňuje trojkolesový podvozok s predným riadeným kolesom EasyGlide, rokoväte zariadenia sa dajú prispôsobiť pre akúkoľvek výšku obsluhy.Veľmi odolný ProStart System s odstredivou spojkou umožňuje jednoduché štartovanie zariadenia aj v studenom počasí, predlžuje životnosť pohonného systému s benzínovým motorom Honda GX.

Na výber sú tri modely s rôznym výkonom, pre optimalizáciu pracovného výkonu sú k dispozícii tri druhy nožov resp. fréz, ktoré sú vhodné pre rôzne povrchy a rôzne pracovné podmienky. Podobne je možné vybrať si z troch rôznych šírok rotujúceho bubna (6“, 8“ a 10“), pričom bubon môže byť osadený aj dvomi resp. tromi druhmi nožov podľa potreby. K dispozícii je variabilný systém, ktorý pokrýva prakticky všetky potreby.

Model GrindLazer 270 GrindLazer 390 GrindLazer 480
Maximálna šírka bubna [cm] 20,5 25,5 25,5
Smer otáčania bubna dopredu dopredu reverzný
Výkon pri chôdzi [m²/h] 55 75 -
Výkon s pohonom LineDriver [m²/h] 120 160 195
Motor Honda GX270 Honda GX390 Honda GX480
Hmotnosť [kg] 135 140 150
Objednávacie čísla viď. brožúra