LineLazer ES1000

Jednopištoľové elektrické zariadenie pre vodorovné značenie

LineLazer ES1000

Elektrické striekacie zariadenie LineLazer ES1000 je úplnou novinkou v sortimente striekacích zariadení Graco pre aplikáciu vodorovného dopravného značenia. Je určené pre rýchle, presné a efektívne striekanie vodorovného dopravného značenia menšieho rozsahu hlavne v uzavretých objektoch, akými sú priemyselné haly, kde nie je možné použiť zariadenia na benzínový pohon.

Vzhľadom k použitiu osvedčenej airless technológie striekania, je elektrické zariadenie LineLazer ES1000 až trojnásobne výkonnejšie oproti porovnateľným vzduchovým striekacím zariadeniam. Znížený prestrek až o 20% výrazne prispieva k úsporám farieb, okraje nastriekaných čiar ostávajú ostro ohraničené, vysoký tlak farby na výstupe spoľahlivo vymetie prach a drobné nečistoty zo striekaného povrchu. Rýchlospojka pre uchytenie striekacej pištole spolu s dodávanou 7 alebo 15 metrovou hadicou umožňuje rýchle odpojenie pištole zo striekacej lišty pri striekaní cez šablónu alebo pri striekaní väčších plôch.

Striekacie zariadenie je umiestnené na trojkolesovom podvozku na vzduchom plnených pneumatikách. Elektrický motor, poháňajúci zariadenie sa vyznačuje tichým chodom, nevytvára nijaké výfukové plyny a rovnako nevytvára nijaké vibrácie, čím zaisťuje veľmi presné a ostré striekanie čiar.

Zmena farby je možná v priebehu niekoľkých minút výmenou súdka s farbou, prepláchnutím hadíc a pištolí pomocou inovatívneho systému FastFlush, pričom úplne odpadá nutnosť tlakovej nádoby. Stály tlak farby je nataviteľný a regulovaný pomocou sofistikovaného systému SmartControl 2.5.

Čerpadlo farby s elektrickým pohonom je schopné na jedno nabitie batérie (12V 100Ah AGM) vystriekať 75 litrov farby. Pri paralelnom zapojení doplnkovej druhej batérie až 200 litrov na jedno nabitie. Batériu je možné jadnoducho dobíjať vstavanou nabíjačkou priamo zo zásuvky so štandardným napätím 230V.

LineLazer ES1000 je veľmi vhodné pre práce menšieho a stredného rozsahu v uzavretých priestoroch - priemyslených objektoch, kde je potrebné vylúčiť tvorbu výfukových plynov. Zariadenie obsahuje jednu striekaciu pištoľ, teda je schopné realizovať len jednu čiaru v pracovnom zábere.

Model LineLazer ES1000
Maximálny pracovný tlak [bar] 230
Maximálny objemový výkon [l/min] 2,3
Maximálna veľkosť trysky 0,025
Hmotnosť [kg] 154
Rozmery zariadenia Š x V x D [mm] 870 x 1130 x 1750
Dĺžka hadice [m] 15
Batéria 12V 100 Ah AGM
Ovládací a monitorovací systém SmartControl 2.5
Objednávacie čísla 25M228