Striekacie zariadenia pre vodorovné dopravné a iné značenie

Striekacia technika pre aplikáciu vodorovného dopravného a iného značenia ako aj technika na prípravu povrchu, resp. odstraňovanie starého značenia je dlhoročnou súčasťou portfólia spoločnosti GRACO. Prvé zariadenie LineLazer pre nástrek airless metódou (tj. bez použitia vzduchu ako nosného média farby) bolo uvedené na trh už v roku 1995. Od tohto obdobia prešli striekacie zariadenia Graco dlhým vývojom a zdokonaľovaním, takže dnes patria medzi najlepšie zariadenia vo svojom odvetví. Nie je to len vďaka vysokej kvalite púmp, konštrukcie a dielov, ale aj množstvom užitočných doplnkov, jednoduchou obsluhou a údržbou, modernými technológiami a v neposlednej rade aj kvalitným servisom a technickým poradenstvom.

Striekacie zariadenia sa rozdeľujú do niekoľkých skupín podľa oblasti ich použitia:

  • FiledLazer zariadenia pre airless striekanie vodorovného značenia športovísk (futbalové ihriská, atletické dráhy a pod.).
  • LineLazer je veľká skupina zariadení pre airless striekanie vodorovného dopravného značenia, ktorá obsahuje menšie zariadenia pre práce menšieho rozsahu, ale aj väčšie zariadenia schopné striekať dve čiary súčasne, ako aj zariadenia schopné počas striekania pridávať balotinu. Patrí sem aj integrovaný striekací systém RoadLazer RoadPak.
  • ThermoLazer sú zariadenia pre aplikáciu termoplastického dopravného značenia, obsahujúce i zásobník na prírpavu termoplastického materiálu, jeho miešanie a rovnako i mechanizmus na aplikáciu balotiny.
  • GrindLazer je rada zariadení slúžiaca na skrifikáciu a odstraňovanie starého značenia, resp. prírpavu povrchu pred nanesením nového vodorovného značenia.

Samozrejmosťou je široký sortiment príslušenstva k zariadeniam. Patrí sem hlavne doplnkový vozík s hydrostatickým pohonom LineDriver so sedením a ovládaním pre operátora, ktorý je kompatibilný s viacerými zariadeniami. Ďalej striekacia pištoľ FlexPlus, trysky, materiálové hadice, nádoby, horáky, aplikátory a iné užitočné veci, ktoré sú potrebné pre správny chod zariadenia a pre najkvalitnejšie a najostrejšie čiary.

Pokiaľ potrebujete pomoc pri výbere zariadenia, kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme.