Viscount

Hydraulické piestové čerpadlá

čerpadlá Viscount

Čerpadlá Viscount sú overené a energeticky efektívne zariadenia ponúkajúce spoľahlivú a tichú prevádzku bez problémov s namŕzaním (aké môžu vzniknúť pri staršách typoch pneumatických čerpadiel). Čerpadlá Viscount sú až 3-krát energeticky efektívnejšie než porovnateľné vzduchom poháňané čerpacie systémy. Sú výhodnou alternatívou pneumatických čerpadiel pre zásobovacie/napájacie aplikácie pre materiály rôznej charakterisitky a viskozity.

Dostupné sú tri modely čerpadiel:

• Viscount I je 2-guľové piestové napájacie čerpadlo s nízkym prietokom a kompaktným dizajnom. Zariadenie je dostupné vo verzii z uhlíkovej alebo antikoróznej ocele.

• Viscount I+ je 4-guľové piestové cirkulačné čerpadlo s nízkym až stredným prietokom využívajúce stredný rad púmp High-Flo. Zariadenie je dostupné vo verzii z uhlíkovej alebo antikoróznej ocele a je schopné zabezpečiť prietok materiálu až 91 l/min.

• Viscount II je ideálne čerpadlo pre veľké cirkulačné a vysokotlaké napájacie aplikácie. Je dostupné ako 2-guľové piestové čerpadlo s pumpou Xtreme a Dura-Flo alebo ako 4-guľové piestové čerpadlo s veľkou pumpou High-Flo. Rovnako ak predchádzajúce modely je dostupné v prevedení z uhlíkovej alebo antikoróznej ocele.

Čerpadlá sú dostupné v troch verzách - stojanovej, vozíkovej a s konzolovým uchytením na stenu alebo inú zvislú konštrukciu.

Systém VISCOUNT I+
Model 225 300 450
Maximálny pracovný tlak [bar] 16 21 31
Maximálny tlak hydrauliky [bar] 103
Výkon na jeden cyklus [cm³] 1230 900 610
Prietok materiálu pri 60 cykloch/min [l/min] 75,6 53,9 36,4
Prietok oleja pri 60 cykloch/min [l/min] 13,2 11,4
Objednávacie čísla viď brožúra