Systémy Therm-O-Flow

Systémy pre spracovanie a aplikáciu horúcich tavenín

Systém Therm-O-Flow je určený pre extrudáciu horúcich tavenín z 20 a 200 litrových sudov. Poskytuje maximálny výkon a precízne riadenie teploty až v dvanástich teplotných zónach.

Zariadenia Therm-O-Flow ponúkajú vysoký výkon vďaka novej technológii pohonu pumpy Check-Mate prostredníctvom motora NXT - prvého „smart“ vzduchového motora s autodiagnostikou. Pokroková technológia riadenia teploty eliminuje výkyvy teploty a v konečnom dôsledku zlepšuje adhézne vlastnosti tmelu, znižuje riziko znehodnotenia materiálu a redukuje nutnosť opráv. Nová patentovaná vyhrievaná platňa Mega-Flo umožňuje spracovanie aj najnáročnejších materiálov.

Therm-O-Flow sú zariadenia vhodné na spracovanie butylkaučuku, tixotropných lepidiel (PSA), reaktívneho polyuretanu (PUR), etylén vinyl acetátu (EVA), polyisobutylénu (PIB) a polyamidov. Využitie nájde najmä pri utesňovaní skla, výrobe a lepení okien, lepení automobilových interiérov, pri výrobe nábytku, laminácii veľkoplošných dielcov, lepení knižných väzieb, pri výrobe lepiacich pások a štítkov.

Zariadenia Therm-O-Flow sa dodávajú v konfigurácii podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka, s manuálnymi alebo automatickými aplikátormi pre nasadenie v plne automatizovaných a robotizovaných systémoch.

K dispozícii sú tandemové systémy s automatickým prepínaním odberu, senzorové kity pre indikáciu vyprázdnenia suda resp. hlásenie minimálneho množstva, vyhrievané bezúdržbové platne s doživotnou zárukou, autodiagnostický systém pre predikciu porúch a plánovanie preventívnej údržby.

SYSTÉM PRE APLIKÁCIU HORÚCICH TAVENÍN Systém Model Maximálny pracovný tlak Maximálny vstupný tlak vzduchu Maximálna teplota materiálu Maximálny objemový výkon Výtlak na 1 pracovný cyklus Rozsah viskozity materiálu Hmotnosť systému
[-] [bar] [bar] [°C] [kg/min] [cm³] [-] [kg]
Therm-O-Flow 20 mini T15 124 7 204 4 57,4 nízka až stredná 295
Therm-O-Flow 20 NXT T23 159 7 204 4 57,4 nízka až stredná 295
T36 207 5,7
T70 5,9
Therm-O-Flow 200 T23 159 7 204 4 57,4 nízka až stredná 545
T36 207 5,7
T70 2,9