Systém InvisiPac

Transferový a aplikačný systém pre lepidlá spracované za tepla

InvisiPac

Transferový a aplikačný systém InvisiPac je určený pre spracovanie lepidiel aplikovaných za tepla. Používa sa na prírpavu a nanášanie lepidiel v baliacom priemysle. Systém bol v USA v roku 2013 ocenený najvyšším ocenením "Visionary Awards" za pokrokovú technológiu v baliacom priemysle.

Systém InvisiPac používa integrovaný podtlakový systém pre transfer lepidla do in-line taviaceho zariadenia. Ultrazvukový senzor sleduje lepidlo v komore a automaticky ho pridáva podľa potreby a charakteru tej ktorej aplikácie. S účinným systémom prenosu tepla do materiálu je zariadenie vzhľadom na svoj výkon a schopnosti porovnateľné, resp. lepšie než množstvo iných systémov s integrovanou nádobou. Výsledkom používanej technológie je stály tok lepidla, ktorý výrazne redukuje čas, kedy je lepidlo v horúcom stave. Čím je lepidlo v horúcom stave kratšie, tým sa znižuje riziko jeho degradácie, spálenia podkladu, na ktorý je aplikované a rovnako sa znižuje potreba údržby celého zariadenia.

Základom zariadenia InvisiPac je osvedčená dvojguličková pumpa Graco poháňaná pokročilým vzduchovým motorom s technológiou NXT. Materiál pre lepidlo je z externej nádoby do zariadenia prenášaný pomocou automatického podtlakového napájacieho systému a do in-line taviaceho zariadenia, kde veľmi rýchlo (do 10 minút) dosiahne aplikačnú teplotu. Po zohriatí prúdi lepidlo cez filter a pumpu do vyhrievanej materiálovej hadice a cez patentovaný modulový filter InvisiPac GS35 sa dostáva do aplikátora lepidla.

Systém InvisiPac disponuje riadiacim systémom s displejovým modulom, s jednoduchým užívateľským rozhraním. Poskytuje aj sťahovanie dát (prevádzkové údaje, chyby a históriu udalostí systému) prostredníctvom USB rozhrania.

Model InvisiPac HM25 InvisiPac HM50
Pracovný tlak materiálu [bar] 16 - 83
Pracovný tlak vzduchu [bar] 1,4 - 7
Rozmedzie teploty materiálu [°C] 38 - 204
Rozmedzie teploty prostredia [°C] 0 - 50
Množstvo roztaveného materiálu [kg/h] 11,3 22,6
Rýchlosť dosiahnutia aplikačnej teploty menej ako 10 minút menej ako 15 minút
Množstvo roztaveného materiálu [kg/h] 11,3 22,6
Materiál lepidla Pelety
Rozmery zariadenia (Š x V x D) [mm] 526 x 975 x 429 483 x 1067 x 419
Hmotnosť zariadenia [kg] 34 48