Systém DC12

Veľkoobjemový meraný systém pre pasty

Graco DC12

Systém DC12 je veľkoobjemový meraný dávkovací systém pre dvojzložkové pasty a lepiace pasty. Zariadenie je schopné dodať až 12 kg pastového lepidla za minútu s presným pomerovým zmiešaním zložiek (presnosť ± 3%) a 6 kg za minútu pri aplikáciach iných pastových materiálov. Jednoduchý a spoľahlivý dizajn zariadenie zaručuje jeho ľahké ovládanie a spoľahlivú prevádzku.

Celé zariadenie je postavené na nízkoprofilovej platforme na kolieskach. Nachádzajú sa na nej dva prítlačné rámy s výkonnými zásobovacím pumpami poháňanými pokročilou technológiou vzduchových motorov Graco NXT. Z púmp sa jednotlivé zložky materiálu dostávajú do meraného dávkovacieho systému s dvomi objemovými valcami. Pomocou nich sú automaticky dávkované podľa nastaveného zmiešavacieho pomeru a postupujú do zmiešavača/dávkovača. Vysokoprietokový statický mixér zabezpečí prípravu dokonale zmiešaného materiálu, ktorý putuje do aplikátora. Voliteľne je možné zariadenie vybaviť ramenom, ktoré výrazne zjednoduší a urýchli aplikáciu materiálu.

Zariadenie obsahuje kontrolný panel s intuitívnym a jednoduchým užívateľským rozhraním. Je veľmi jednoduché integrovať ho do komplexného výrobného systému. Voliteľný monitorovací systém zmiešavacieho pomeru Graco EnGrade poskytne nezávislé sledovanie dávkovania zložiek a zásobovacieho systému.
Systém DC12 je možné prispôsobiť podľa požiadaviek zákazníka.

Systém DC12
Max. pracovný tlak materiálu [bar] 172
Max. pracovný tlak vzduchu [bar] 7
Maximálny prietok materiálu [l/min] 10
Zásobovací systém materiálu 200 l sudy
Objem materiálu na 1 pracovný cyklus [l] 1,01
Zmiešavací pomer zložiek materiálu 2:1, 1:1
Rozmery zariadenia (Š x V x D) [mm] 2180 x 1220 x2003
Hmotnosť zariadenia [kg] 1156