UltraMax II

Profesionálne viacúčelové striekacie zariadenia

UltraMax II

Striekacie zariadenia rady UltraMAX II sú profesionálne, viacúčelové veľmi ľahké a výkonné zariadenia, určené pre airless striekanie akrylátových farieb, základných farieb, latexov, disperzií, epoxidov, bitúmenov, lepidiel, antikoróznych a vysokoviskóznych materiálov. Sú veľmi vhodné aj pre antikorózne a protipožiarne nástreky konštrukcií, nádrží, striech a podobne.

Kompaktná konštrukcia na dvojkolesovom podvozku uľahčuje transport medzi pracovnými miestami a po schodoch.

Zariadenia sa rozdeľujú do 3 skupín:

UltraMax II 695/795/1095 Standard - Technické parametre

Model UltraMax II 695 Standard UltraMax II 795 Standard UltraMax II 1095 Standard
Maximálny pracovný tlak [bar] 230 230 230
Objemový výkon čerpadla [l/min] 3,0 3,6 4,1
Výkon elektrického motora [kW] 1,75 2,0 2,2
Maximálny priemer trysky (1 pištoľ) 0,031" 0,033" 0,035"
Hmotnosť [kg] 43 45 55
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0 SmartControl 3.0 SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 16X656 16X873 16X875


StandardRada zariadení UltraMax II Standard je vhodná pre profesionálov, ktorí si nepotrpia na technologické novinky, ale hľadajú každodenne spoľahlivé striekacie zariadenie, s ktorým môžu svoju prácu urobiť rýchlo, jednoducho a kvalitne.

Táto rada striekacích zariadení s elektrickým pohonom UltraMax prináša niekoľko veľmi významných inovácií – vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s ochranným systémom ProGuard, ktorý chráni zariadenie pred zlými napájacími podmienkami na pracovisku a rovnako aj konštrukcia vozíka so stupačkou TiltBack, ktorá umožňuje jednoduchú manipuláciu so zariadením pri výmene nádoby s materiálom, čistení, či údržbe pumpy. Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla.

Dvojčinná piestová materiálová pumpa Endurance je vyrobená z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou Chromex, čo zaručuje vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect umožňuje jej jednoduchú demontáž bez nástrojov v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste.

K všetkým zariadeniam Standard je štandardne dodávaná hadica BlueMax II 1/4" dĺžky 15 metrov.

UltraMax II 695/795/1095 ProContractor - Technické parametre

Model UltraMax II 695 ProContractor UltraMax II 795 ProContractor UltraMax II 1095 ProContractor
Maximálny pracovný tlak [bar] 230 230 230
Objemový výkon čerpadla [l/min] 3,0 3,6 4,1
Výkon elektrického motora [kW] 1,75 2,0 2,2
Maximálny priemer trysky (1 pištoľ) 0,031" 0,033" 0,035"
Hmotnosť [kg] 43 45 55
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0 SmartControl 3.0 SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 16Y635 16Y896 16Y829


ProContractorRada zariadení UltraMax II ProContractor obsahuje najnovšiu technológiu pre profesionálov, ktorí nie sú spokojní "len" so štandardnou technológiou, ale majú na svoje striekacie zariadenie tie najvyššie nároky.

Táto rada striekacích zariadení s elektrickým pohonom UltraMax prináša niekoľko veľmi významných inovácií – predovšetkým je to systém E-Lock, ktorý umožnuje elektronicky zablokovať zariadenie a tým zabrániť jeho používaniu neoprávneným osobám, vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s LED dislplejom, vylepšený vyplachovací systém FastFlush a integrovaný navijak hadice QuickReel. Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla. Pri vypnutí pištole systém WatchDog zabezpečí zastavenie pohonu čerpadla, čo ďalej prispieva k zvýšeniu životnosti celého zariadenia.

Dvojčinná piestová materiálová pumpa Endurance je vyrobená z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou Chromex, čo zaručuje vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect2 umožňuje ešte jednoduchšiu demontáž v priebehu len niekoľkých sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste, resp. výmenu celej pumpy za druhú.

K všetkým zariadeniam ProContractor je štandardne dodávaná hadica BlueMax II 1/4" dĺžky 30 metrov. Rovanko je súčasťou zariadenia aj plastová príručná skrinka na príslušenstvo.

UltraMax II 1095 IronMan - Technické parametre

Model UltraMax II 1095 IronMan
Maximálny pracovný tlak [bar] 230
Objemový výkon čerpadla [l/min] 4,35
Výkon elektrického motora [kW] 2,2
Maximálny priemer trysky (1 pištoľ) 0,035"
Hmotnosť [kg] 55
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 16Y869


IronManZariadenie UltraMax II 1095 IronMan je navrhnuté pre zvládnutie tých najťažších pracovných podmienok. Jeho odolnosť a robustnosť ponúka množstvo výhod, ktoré určite ocení každý profesionál.

Toto striekacie zariadenie s elektrickým pohonom UltraMax prináša niekoľko veľmi významných inovácií – predovšetkým je to vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s LED dislplejom, robustný ochranný rám, ktorý odolá tým najextrémnejším pracovným podmienkam a odolné plné gumové kolieska, pre ktoré klince, skrutky, či iné ostré predmety nepredstavujú žiadny problém. Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla. Pri vypnutí pištole systém WatchDog zabezpečí zastavenie pohonu, čo ďalej prispieva k zvýšeniu životnosti celého zariadenia.

Extrémne odolná dvojčinná piestová materiálová pumpa Extreme Duty je vyrobená z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou MaxLife, čo zaručuje veľmi vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect2 umožňuje ešte jednoduchšiu demontáž v priebehu len niekoľkých sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste, resp. výmenu celej pumpy za druhú.

K zariadeniu IronMan je štandardne dodávaná dvojica hadíc BlueMax II 1/4" a 3/8" dĺžok 15 metrov.