RTX 5500

Elektrické zariadenie pre aplikáciu interiérových, dekoratívnych a exteriérových materiálov

RTX 5500

Elektrický striekací systém RTX 5500 je zariadenie určené pre striekanie interiérových, dekoratívnych, ako aj exteriérových povrchových úprav dodávaných v sypanom stave, ale aj predmiešaných silikátových, granitových, mramorových alebo sklovláknitých dekoratívnych zmesí.

Overená a spoľahlivá vstavaná perilstatická pumpa RotoFlex II je schopná prečerpať aj veľké pevné častice bez poškodenia či nadmerného opotrebenia.

Striekacia pištoľ TexSpray RTX je schopná vystriekať materiál s veľkosťou zrna až 4,5 mm s použitím prídavného vzduchu.

Veľkou výhodou zariadenia RTX 5500 je technické riešenie „všetko v jednom“ - dvojhriadeľový elektromotor poháňa súčasne peristaltickú pumpu aj vzduchový kompresor s dostatočným výkonom, takže odpadá nutnosť použitia externého kompresora. V prípade, ak by vstavaný kompresor nepostačoval, k modelu zaridenia RTX 5500 PX je prostredníctvom vstavaného vzduchového kitu možné dodatočne pripojiť externý vzduchový kompresor.

Ďalším veľmi praktickým technickým riešením je automatický vyprázdňovací valec, ktorý tlmí tlakové pulzy vznikajíce v peristatltickej pumpe a tým podstatne zvyšuje finálnu kvalitu nástreku. Vyprázdňovací valec navyše umožňuje „mäkký“ začiatok striekania pri každom stlačení spúšte pištole, nedochádza teda k tlakovému rázu ako pri konvenčnom riešení.

Veľmi významnou devízou zariadenia je jeho nízka hmotnosť, malé rozmery a umiestnenie na dvojkolesovom podvozku, veľmi jednoduchá obsluha a údržba.

Striekací systém RTX 5500 je ideálnym nástrojom pre aplikácie vonkajších tepelnoizolačných kontaktných systémov ETICS.

Podrobnejšie informácie o striekacom zariadení, jeho technickej charakteristike a ovládaní nájdete v nasledovných dokumentoch:

Model RTX 5500 PI RTX 5500 PX
Maximálny pracovný tlak [bar] 7
Objemový výkon čerpadla [l/min] 21
Výkon elektrického motora [kW] 1,47
Výkon kompresora [m³/min] 0,26
Maximálna veľkosť trysky 12 mm
Maximálna dĺžka hadice [m] 30
Objem zásobníka na materiál [l] 57
Hmotnosť [kg] 75 79
Externý vzduchový kit Voliteľný (287328) Vstavaný
Objednávacie čísla 17H577 17H580