Mark Max

Profesionálne viacúčelové zariadenia pre práce väčšieho rozsahu

Mark Max

Striekacie zariadenie Mark Max je profesionálne, viacúčelové ľahké a výkonné zariadenie, určené pre airless striekanie stierok, lakov, plnidiel, akrylátových farieb, základných farieb, latexov, disperzií, epoxidov, bitúmenov, lepidiel, antikoróznych a vysokoviskóznych materiálov. Je veľmi vhodné aj pre antikorózne a protipožiarne nástreky konštrukcií, nádrží, striech a podobne.

Kompaktná konštrukcia uľahčuje transport medzi pracovnými miestami a po schodoch.

Zariadenia sa rozdeľujú do 3 skupín:

Mark Max II IV/V/VII/X Standard - Technické parametre

Model Mark IV MAX Standard Mark V MAX Standard Mark VII MAX Standard Mark X MAX Standard
Maximálny pracovný tlak [bar] 230 230 230 230
Objemový výkon čerpadla [l/min] 3,6 4,3 6,0 8,3
Výkon elektrického motora [kW] 1,5 1,6 1,9 3,0
Maximálny priemer trysky:
na farbu / na omietku
0,031" / 0,033" 0,035" / 0,037" 0,041" / 0,047" 0,045" / 0,051"
Hmotnosť [kg] 49 68 73 81
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0 SmartControl 3.0 SmartControl 3.0 SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 17E651 17E655 17E665 17E669


Standard

Rada zariadení Mark Max Standard je navrhnutá pre profesionálov, ktorí si nepotrpia na technologické novinky, ale hľadajú každodenne spoľahlivé striekacie zariadenie, s ktorým môžu svoju prácu urobiť rýchlo, jednoducho a kvalitne.

Táto rada striekacích zariadení prináša niekoľko veľmi významných inovácií – vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s ochranným systémom ProGuard, ktorý chráni zariadenie pred zlými napájacími podmienkami na pracovisku a rovnako aj konštrukcia vozíka so stupačkou TiltBack, ktorá umožňuje jednoduchú manipuláciu so zariadením pri výmene nádoby s materiálom, čistení, či údržbe pumpy. Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla. Pri vypnutí pištole alebo vyčerpaní farby resp. stierky z nádoby elektronická regulácia zabezpečí zastavenie pohonu pumpy, čo ďalej prispieva k zvýšeniu životnosti celého zariadenia.

Dvojčinná piestová materiálová pumpa Endurance je vyrobená z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou Chromex, čo zaručuje vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect umožňuje jej jednoduchú demontáž bez nástrojov v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste.

K všetkým zariadeniam Standard je štandardne dodávaná hadica BlueMax II 3/8" dĺžky 15 metrov.

Mark Max II IV/V/VII/X ProContractor - Technické parametre

Model Mark IV MAX ProContractor Mark V MAX ProContractor Mark VII MAX ProContractor Mark X MAX ProContractor
Maximálny pracovný tlak [bar] 230 230 230 230
Objemový výkon čerpadla [l/min] 3,6 4,3 6,0 8,3
Výkon elektrického motora [kW] 1,5 1,6 1,9 3,0
Maximálny priemer trysky:
na farbu / na omietku
0,031" / 0,033" 0,035" / 0,037" 0,041" / 0,047" 0,045" / 0,051"
Hmotnosť [kg] 49 68 73 81
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0 SmartControl 3.0 SmartControl 3.0 SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 17E653 17E660 16Y920 17E671


ProContractor

Rada zariadení Mark Max ProContractor obsahuje najnovšiu technológiu pre profesionálov, ktorí nie sú spokojní "len" so štandardnou technológiou, ale majú na svoje striekacie zariadenie najvyššie nároky.
Táto rada striekacích zariadení prináša niekoľko veľmi významných inovácií – predovšetkým je to systém E-Lock, ktorý umožnuje elektronicky zablokovať zariadenie a tým zabrániť jeho používaniu neoprávneným osobám, vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s LED dislplejom, vylepšený vyplachovací systém FastFlush a integrovaný navijak hadice QuickReel. Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla. Pri vypnutí pištole systém WatchDog zabezpečí zastavenie pohonu, čo ďalej prispieva k zvýšeniu životnosti celého zariadenia.

Dvojčinná piestová materiálová pumpa Endurance je vyrobená z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou Chromex, čo zaručuje vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect2 umožňuje ešte jednoduchšiu demontáž v priebehu len niekoľkých sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste, resp. výmenu celej pumpy za druhú.

K všetkým zariadeniam ProContractor je štandardne dodávaná hadica BlueMax II 3/8" dĺžky 30 metrov. Rovanko súčasťou zariadenia je aj plastová príručná skrinka na príslušenstvo.

Mark Max V IronMan - Technické parametre

Model Mark V MAX IronMan
Maximálny pracovný tlak [bar] 230
Objemový výkon čerpadla [l/min] 4,5
Výkon elektrického motora [kW] 1,65
Maximálny priemer trysky:
na farbu / na omietku
0,035" - 0,037"
Hmotnosť [kg] 59
Ovládanie zariadenia SmartControl 3.0
Objednávacie čísla 17E664


IronMan

Zariadenie Mark Max V IronMan je navrhnuté pre zvládnutie tých najťažších pracovných podmienok. Jeho odolnosť a robustnosť ponúka množstvo výhod, ktoré určite ocení každý profesionál.
Toto striekacie zariadenie prináša niekoľko veľmi významných inovácií – predovšetkým je to vylepšená elektronická riadiaca jednotka SmartControl 3.0 s LED dislplejom, robustný ochranný rám, ktorý odolá tým najextrémnejším pracovným podmienkam a odolné plné gumové kolieska, pre ktoré klince, skrutky, či iné ostré predmety nepredstavujú žiadny problém. Konštrukcia motora využíva rotor s permanentným magnetom a vinutým statorom, takže uhlíky a komutátor ako najčastejší zdroj porúch úplne odpadajú. Elektronická regulácia motora zaisťuje stabilitu tlaku a výkonu čerpadla. Pri vypnutí pištole systém WatchDog zabezpečí zastavenie pohonu, čo ďalej prispieva k zvýšeniu životnosti celého zariadenia.

Extrémne odolná dvojčinná piestová materiálová pumpa Extreme Duty je vyrobená z ušľachtilej ocele. Piestna tyč a vložka valca je povrchovo upravená technológiou MaxLife, čo zaručuje veľmi vysokú odolnosť voči opotrebeniu a minimalizuje náklady na opravy. Systém uchytenia spodnej pumpy ProConnect2 umožňuje ešte jednoduchšiu demontáž v priebehu len niekoľkých sekúnd, čo uľahčuje prípadné opravy priamo na mieste, resp. výmenu celej pumpy za druhú.

K zariadeniu IronMan je štandardne dodávaná dvojica hadíc BlueMax II 3/8" dĺžky 30 metrov.