ToughTek M680a Mortar

Pneumatické striekacie zariadenie pre aplikáciu maltových zmesí

M680

Striekacie zariadenie ToughTek M680a Mortar je určené pre vysokovýkonné striekanie širokého spektra tekutých maltových zmesí na báze epoxidov a cementu, materiálov pre hydroizolácie, protipožiarnu ochranu, sanáciu betónových povrchov, protikoróznu ochranu. Zariadenie je schopné aplikovať materiály od hladkých stierok až po materiály s frakciou do 3 mm. Jednočinná piestová pumpa z antikoróznej ocele má výtlak 680 cm³. Valec pumpy s uchytením Tri-Clamp umožňuje rýchlu demontáž a očistenie, ako aj rýchly a efektívny preplach po ukončení práce. Pohon pumpy je riešený pneumatickým motorom NXT3400.

Pre dopravu materiálu do aplikátora slúži hadica s priemerom 1“, odolná voči riedidlám. Rýchlospojky uľahčujú prepájanie jednotlivých úsekov hadice a aplikátora. Užívateľ má na výber jeden z troch aplikátorov – pružný hadicový aplikátor pre najťažšie materiály, pevný tyčový aplikátor pre ťažko dostupné miesta a pištoľový aplikátor HTX680 pre ľahšie materiály. Všetky tri aplikátory majú regulovateľný prívod vzduchu pre lepšie rozprášenie materiálu.

Robustný zásobník materiálu z antikoru má steny zložené z rovinných plôch, čo značne uľahčuje jeho čistenie. Pripojenie zásobníka k saciemu hrdlu pumpy je riešené rýchlospojkou pre jednoduchú montáž a demontáž pri čistení.

Celé zariadenie je umiestnené na dvojkolesovom vozíku, ktorého kolesá s veľkým priemerom uľahčujú transport zariadenia aj v nerovnom teréne. Na vozíku je umiestnený aj praktický plastový box na náradie, príslušenstvo a náhradné diely.

Model ToughTek M680a Mortar
Maximálny pracovný tlak [bar] 70
Maximálny tlak vzduchu [bar] 7,0
Výtlak na zdvih 680 ccm
Objem zásobníka [l] 38
Tlakový prevodový pomer 10:1
Hmotnosť [kg] 113
Objednávacie čísla 262927