X-Force HD

Akumulátorové airless striekacie zariadenie pre vysokosušinové farby

X-Force HD

Striekacie zariadenie XForce HD je určené pre denné použitie pri airless striekacích prácach malého rozsahu, opravách povrchov v interiéroch i exteriéroch na steny, oceľové konštrukcie, drevené predmety a podobne. Umožňujú nanášanie vodouriediteľných aj riedidlových farieb – akrylov, epoxidov, polyuretanov, jedno- a dvojzložkových farieb s obsahom sušiny až do 100 %, zinkových a zinkfosfátových farieb.

Modulárna konštrukcia umožňuje pri poruche výmenu pumpy v priebehu niekoľkých sekúnd. Patentovaná technológia pumpy ProSpray poskytuje výkon porovnateľný s piestovými striekacími zariadeniami Graco.

S novými, extrémne výkonnými Li-Ion batériami s napätím 28 V dokáže zariadenie vystriekať 1 galón (3.8 l) farby, nabitie batérie na 80 % kapacity trvá cca 45 min. Integrovaná ochranná elektronika zabraňuje prehriatiu motora. Samotný motor je bezuhlíkový, s elektronickou komutáciou. Príprava na striekanie zaberie doslova len niekoľko sekúnd.

Technológia piestového čerpadla ProSpray s reguláciou tlaku FullFlo v plnom rozsahu umožňuje rovnomerný nástrek farby bez riedenia, pre striekanie je možné použiť štandardné držiaky trysiek a trysky PAA, FFA alebo XHD. Plniaci a prepadový ventil zariadenia je ergonomicky umiestnený, zásobník na farbu je vybavený pružnou sacou rúrkou umožňujúcou striekanie takmer v ľubovoľnej polohe. Praktický transportný kufrík uľahčuje prenášanie a skladovanie zariadenia. Vymeniteľné zásobníky na farbu urýchľujú a uľahčujú prácu pri zmene odtieňa.

Maximálny pracovný tlak materiálu 276 bar (27.6 MPa, 4000 psi )
Maximálny prietok pevne nastavený z výroby
Maximálny priemer trysky 0,009“ až 0,025“
Čas nabíjania batérie Li-Ion 18 V, 2.4 Ah, 43.2 Wh 45 min
Hmotnosť 2,87 kg
Nabíjačka 240 V AC
Rozmery 336 x 127 x 339 mm
Objednávacie číslo 16N655