e-Xtreme

Elektrické airless zariadenie pre aplikáciu ochranných a protipožiarnych náterov

e-Xtreme

Elektrické airless striekacie zariadenie Graco e-Xtreme je prvým elektrickým striekacím zariadením pre striekanie ochranných náterov, ktoré je certifikované pre použitie v nebezpečnom prostredí (ATEX certifikát). Zariadenie e-Xtreme využíva spoľahlivejší, praktickejší a dostupnejší zdroj elektrickej energie, čím odstraňuje problém určitých pracovísk spojený s neefektívnosťou použitia kompresorov. Okrem toho technológia elektrického napájania znižuje pulzáciu a zabraňuje namŕzaniu motora, vďaka čomu práca pôjde vždy hladko.

 

Elektrická energia

Pri správnom zapojení je elektrický pohon bezpečným, spoľahlivým a správnym riešením. Pokiaľ vzduchový kompresor prestane pracovať, už nie je potrebné zastaviť produkciu a vynakladať čas a peniaze na nevyhnutnú údržbu veľkých kompresorov.

Žiadne namŕzanie

Keďže kompresor nie je potrebný, je možné eliminovať všetky problémy s namŕzaním. Problémy s namŕzaním sa bežnejšie vyskytujú v podmienkach s vysokou vlhkosťou vzduchu a ich výsledkom je spomaľovanie motora a strata tlaku, čo môže negatívne ovplyvniť rýchlosť produkcie. Zariadenie e-Xtreme je elektrickým riešením, ktoré umožňuje neustále využívať potenciál pumpy na maximum.

Nižšia hlučnosť

Vysoká hlučnosť môže výrazne ovplyvniť pracovné podmienky pri akejkoľvek aplikácii. Tichý elektrický motor pracovné podmienky výrazne vylepšuje. Striekacie zariadenie e-Xtreme má v porovnaní so vzduchovým kompresorom až 5 krát nižšiu hlučnosť.

Zapojiť a okamžite pracovať

Zariadenie e-Xtreme pracuje s napájaním 240V/16A. Využíva najpopulárnejšie veľkosti trysiek od spoločnosti Graco a vďaka nízkej miere pulzácie má plynulý striekací lúč. Dokáže pracovať s väčšinou viskóznych náterov.

ATEX certifikát

V porovnaní s ostatnými elektrickými striekacími zariadeniami je e-Xtreme certifikovaný pre použitie v nebezpečnom prostredí. ATEX, IECEx, a Class 1, Div. 1 certifikáty* potvrdzujú, že toto zariadenie môže byť použité v chemických podnikoch, lakovniach, rafinériách a na ropných plošinách, na akomkoľvek mieste, kde iskra môže spôsobiť veľký problém.

Úspora nákladov

So zlepšenou efektivitou a nižšími celkovými nákladmi je zariadenie e-Xtreme hospodárnejším riešením v porovnaní s pneumatickými airless striekacími zariadeniami. Toto zariadenie ušetrí až do 80% nákladov na energiu oproti zariadeniam so vzduchovým kompresorom. Vďaka tomu, že nie je potrebný drahý a ťažký vzduchový kompresor, produktivitu je možné udržať s použitím elektrickej energie - najspoľahlivejším dostupným zdrojom energie.

Podrobnejšie informácie o striekacom zariadení, jeho technickej charakteristike a ovládaní nájdete v nasledovných dokumentoch:

Model e-Xtreme Ex45 e-Xtreme Ex35
Maximálny pracovný tlak [bar] 310 240
Napájanie elektrického motora [kVa] 2,5 2,5
Vstupné napätie 200-240V; 1f; 50/60 Hz 200-240V; 1f; 50/60 Hz
Rozsah prevádzkovej teploty [°C] -5 až 50 -5 až 50
Maximálna veľkosť trysky 0.021 0.023
Minimálna dĺžka hadice [m] 15 15
Veľkosť pumpy 145 cc 180 cc
Akustický tlak elektrického motora 70 dB (A) 70 dB (A)
Objednávacie čísla 24Y901 24Z901