Xtreme XL

Vysokovýkonné zariadenia pre protikorózne a ochranné materiály s novým motorom XL10000

Xtreme XL

Striekacie zariadenia Xtreme XL sú súčasťou najnovšej modelovej rady čerpadiel GRACO, ktorá je určená pre extrémne výkonné airless striekanie farieb s vysokým obsahom sušiny, antikoróznych a antivibračných hmôt, epoxidových, kaučukových a ďalších vysokoviskóznych materiálov v najnáročnejších podmienkach.

Zariadenia používajú úplne nový pneumatický motor XL10000, ktorý je nepriamou náhradou motora Premier. Životnosť nových motorov XL je oproti motorom Premier niekoľkonásobne vyššia. Motory sú dodávané v protinámrazovej úprave s možnosťou manuálneho reštartu, je možné ich dovybaviť jednotkou DataTrak a RunAway ventilom.

Osvedčené pumpy rady Xtreme v štyroch veľkostiach podľa výtlačného objemu vynikajú naozaj extrémnou životnosťou, spoľahlivosťou a jednoduchou údržbou. V kombinácii s motorom XL10000 poskytujú ucelený rad striekacích zariadení s širokým výkonovým spektrom. Pumpy Xtreme môžu byť v prevedení s integrovaným filtrom alebo bez neho.

Zariadenia sú schopné aplikovať aj najnáročnejšie moderné náterové sytémy s obsahom sušiny až do 100% s minimálnym alebo žiadnym riedením, pre extrémmne viskózne materiály je k dispozícii sacia nádoba.

Spoľahlivá prevádzka, rýchla a jednoduchá obsluha, čistenie a údržba, extrémne dlhá životnosť - tieto tradičné prednosti zariadení GRACO umožňujú ich široké využitie pri povrchových úpravách rozmerných konštrukcií, mostov, nádrží, vagónov, lodí a podobne, a to nielen vo výrobných prevádzkach ale aj priamo v najnáročnejších exteriéroch.

Zariadenia disponujú dostatočným objemovým výkonom pre napájanie troch až štyroch striekacích pištolí, úžitkovú hodnotu a mobilnosť zariadenia zvyšuje jeho umiestnenie na dvojkolesovom podvozku. K dispozícii sú aj verzie pre stacionárnu montáž na konzolu.

Model Xtreme XL45 Xtreme XL70 Xtreme XL80 Xtreme XL95
Maximálny pracovný tlak [bar] 330 500 500 500
Maximálny objemový výkon [l/min] 25,4 17,4 15,1 12,9
Výtlak na jeden cyklus [cm³] 430 290 250 220
Max. vstupný tlak vzduchu [bar] 6,9 6,1 5,2
Objednávacie čísla viď brožúra