Striekacie zariadenia XM 2K

Výkonné striekacie zariadenia pre dvojzložkové antikorózne hmoty

XM 2K

Striekacie zariadenia XM nadväzujú na modelovú radu XtremeMix, sú určené pre airless striekanie dvojzložkových antikoróznych a antivibračných hmôt, epoxidových, kaučukových a ďalších vysokoviskóznych materiálov aj v extrémne ťažkých podmienkach.

Zariadenia si zachovali jednoduchú a robustú konštrukciu, vďaka ktorej sú schopné aplikovať aj najnáročnejšie dvojkomponentné náterové sytémy s veľmi vysokým obsahom sušiny až do 100 % pri minimálnom alebo žiadnom riedení.

Schopnosť dlhodobej a spoľahlivej prevádzky aj v náročných exteriéroch, rovnako ako rýchla a jednoduchá obsluha, čistenie a údržba patria už k tradičným prednostiam zariadení Graco a umožňujú ich široké využitie pri povrchových úpravách rozmerných konštrukcií, mostov, nádrží, vagónov, lodí a podobne.

Zmiešavací pomer zložiek A a B je riadený veľmi odolným priemyselným počítačom, ktorý je napájaný zo zabudovaného alternátora s pneumatickým pohonom. Riadený zmiešavač a následne statický mixér dokonale homogenizujú zmes oboch zložiek a pripravujú ju pre striekanie. Pre dvojkomponentné systémy s extrémne krátkymi časmi vytvrdzovania je možné použiť vzdialený zmiešavač umiestnený až tesne pred pištoľou. Pre vysokoviskózne materiály je možné doplniť zariadenie elektrickými prietokovými ohrievačmi zložiek A a B, vyhrievanými nádržami spolu s vyhrievanými hadicami. Široká paleta príslušenstva umožňuje zostaviť kompletné zariadenie presne podľa požiadaviek aplikácie.

Model XM50 XM70
Zmiešavací pomer 1:1 až 10:1 s krokom 0,1
Presnosť zmiešavacieho pomeru 5%
Maximálny pracovný tlak [bar] 350 450
Maximálny objemový výkon [l/min] 0,95 až 11,4
Rozsah viskozity materiálu 200 až 20 000 cps
Rozsah pracovnej teploty [°C] 0 až 55
Spotreba vzduchu [m³]
Pri vstupnom tlaku 7 bar/liter/min
0,56
Rozmery V x Š x D [mm] 1780 x 990 x 970 (základná jednotka)
Hmotnosť [kg] 526 až 703 (podľa vybavenia)
Objednávacie čísla XM1D00 XM3D00