ProMix 2KS

Elektronické zmiešavacie systémy pre dvojzložkové materiály

ProMix 2KS

Systém ProMix 2KS definuje spoločnú platformu elektronických zmiešavacích systémov Graco a nahrádza doterajšie modelové rady ProMix II, ProMix II Auto, Promix III a RoboMix. Je určený pre zmiešavanie a homogenizáciu dvojzložkových materiálov s rozsahom viskozity do 20 000 cps, a to na vodnej aj riedidlovej báze (epoxidy, polyuretany, katalytické laky ...).

Platforma ProMix 2KS umožňuje zostavenie manuálnej, automatizovanej alebo robotickej konfigurácie s plnou podporou programovania a ukladania rôznych receptúr miešania farieb.
Systém zmeny farby ColorChange umožňuje spracovanie až 30 farieb a 4 tužidiel jediným systémom. Intuitívne webové rozhranie zase umožňuje konsolidovanú správu niekoľkých systémov z jedného miesta.

Platforma ProMix 2KS obsahuje komponenty pre vybudovanie sytému pre nízkotlaké aj vysokotlaké aplikácie – počínajúc pumpami, ventilmi ColorChange, prietokomermi a končiac regulátormi tlaku a strieakcími pištoľami.

Tri základné verzie systému ProMix 2KS sú optimalizované rozmerovo aj funkčne pre daný okruh aplikácií – Manuálny stenový panel pre manuálne striekanie, Automatický stenový panel pre automatizované striekacie systémy a RoboMix Panel pre robotické striekanie. Ovládanie prostredníctvom užívateľského rozhrania EasyKey poskytuje jednoduchú navigáciu v menu, viacjazyčné prostredie. Veľký LCD displej prehľadne zobrazuje všetky dôležité procesné dáta. Pripojenie panela pre diaľkové ovládanie umiestneného priamo v striekacom boxe umožňuje obsluhe komfortné ovládanie procesu bez nutnosti opustiť box.

Systémy ProMix 2KS sú schopné pokryť svojimi možnosťami konfigurácie veľmi širokú škálu aplikácií striekania dvojzložkových farieb s častou zmenou odtieňa resp. druhu farby.

Model Nízkotlaký Vysokotlaký
Maximálny pracovný tlak [bar] 20 210
Minimálny objemový výkon [l/min] 0,02
Maximálny objemový výkon [l/min] 3,8
Rozsah viskozity 0,1 až 100 000 cps
Rozsah zmiešavacieho pomeru 1:1 až 50:1 sekvenčné dávkovanie,
1:1 až 30:1 dynamické dávkovanie
Presnosť zmiešavacieho pomeru ±1%
Vstupný tlak vzduchu [bar] 5,2 až 7
Počet farieb 30
Počet tužidiel 4
Ukladanie receptúr Áno
Riadenie prietoku Áno
Automatizácia Áno
Pracovná teplota [°C] 5 až 50
Skladovacia teplota [°C] -1 až 71
Objednávacie čísla viď brožúra