Pro Xpc Auto

Automatické elektrostatické vzduchové striekacie pištole pre robotické aplikácie

pištoľ Pro Xpc Auto

Automatické elektrostatické pištole rady Pro Xpc Auto ponúkajú vynikajúcu kvalitu povrchu, špičkovú účinnosť prenosu materiálu a svojou veľkosťou a kompaktnosťou sú predurčené pre roboty a manipulátory s obmedzeným zaťažením a na striekanie úzkych miest a rohov.

Pištole sú dostupné v dvoch verziách - pre vodou riediteľné materiály a pre riedidlové materiály, a každá z pištolí má jedinečný výkonový certifikát.

Každá pištoľ a jej ovládač poskytujú 250 užívateľsky nastaviteľných parametrov a 4 pripomienky údržby. Ovládač pištole Pro Xpc Auto je navrhnutý pre efektívnu integráciu s robotom, elektrostatickú pištoľ je možné ovládať pomocou PLC alebo prostredníctvom priemyselnej zbernice, čo umožňuje flexibilitu pre realizácií výrobného procesu. Adaptér pre manuálne striekacie pištole a staršie automatické príslušenstvo umožňuje integráciu pištole Pro Xpc Auto s množstvom konfigurácií.

Pištole rady Pro Xpc Auto sú navrhnuté so zdrojom s napätím 100 kV a nízkonapäťovým káblovým prepojením. Toto riešenie nielenže zvyšuje bezpečnosť prevádzky, ale ovládač Pro Xpc Auto obsahuje aj softvér na detekciu elektrického oblúka, ktorý automaticky vypína elektrostatiku v prípade nebezpečného priblíženia pištole k striekanému predmetu.

Elektrostatickú pištoľ je možné uchytiť buď na pevné/manipulátorové uchytenie (reciprokátor) alebo na rameno robota - pohyblivé zápästie so spodným manifildom, pevné zápästie so spodným manifldom a pevné zápästie so zadným manifoldom.

Podrobnejšie informácie o striekacích pištoliach, ich technickej charakteristike a ovládaní nájdete v nasledovných dokumentoch:

 
Model Pro Xpc Auto
Rozsah odporu striekaného materiálu na riedidlovej báze od 3 MΩ/cm až ∞
Rozsah odporu striekaného materiálu na vodnej báze do 3 MΩ/cm
Skratový prúd zdroja 150 µA
Maximálny pracovný tlak [bar] 7
Max. napájací tlak vzduchu [bar] 7
Maximálna teplota materiálu [°C] 48
Dĺžka pištole [mm] 122
Hmotnosť [g] 2000
Výstupné napätie ES poľa [kV] Modely pre riedidlovú bázu 0 - 100 kV
Modely pre vodnú bázu 0 - 60 kV
Objednávacie čísla viď brožúra