ProXp AA-Airless

Vysokotlaké AA-Airless elektrostatické pištole

pištole ProXp AA

Elektrostatické striekacie pištole Pro Xp AA sú určené pre všeobecné použitie pri striekaní kovových predmetov. Kombinujú všetky výhody rady pištolí Pro Xp s možnosťou regulácie napätia, pričom všetky ovládacie prvky pre reguláciu elektrostatického poľa sú umiestnené na zadnej stene pištole. Takto môže operátor jednoduchým zapnutím vypínača aktivovať elektrostatické pole s napätím až 85 kV. Ako všetky elektrostatické pištole GRACO, aj modely Pro Xp AA využívajú patentovo chránené riešenie - zabudovanú kazetu pre generovanie vlastného elektrostatického poľa. Kazeta obsahuje miniaturizovanú vzduchovú turbínu, ktorá poháňa alternátor, alternátor ako zdroj elektrickej energie ďalej napája nielen samotný VN násobič a generátor elektrostatického poľa, ale aj riadiacu elektroniku s displejom. Toto riešenie poskytuje jedinečnú prednosť pištolí GRACO - nezávislosť na externom zdroji elektrickej energie.

Kombinácia vysokotlakého striekania s elektrostatickým efektom zaručuje vynikajúcu atomizáciu aj vysokosušinových materiálov a vysokú účinnosť ich prenosu na striekaný predmet.

Typickými oblasťami nasadenia tejto pištole sú prevádzky pre lakovanie a opravy karosérií nákladných automobilov, autobusov a železničných vagónov, v leteckom priemysle, pri povrchovej úprave nádrží a konštrukcií.

Model Pro Xp60 AA Pro Xp85 AA
Vstupné napätie ES poľa [kV] 60 85
Maximálny pracovný tlak [bar] 210
Max. napájací tlak vzduchu [bar] 7
Maximálna teplota materiálu [°C] 48,8
Dĺžka pištole [mm] 245 270
Hmotnosť [g] 660 728
Objednávacie čísla viď brožúra