G15 a G40

Populárna a spoľahlivá rada pištolí pre AA-Airless všeobecné striekanie

pištole G15 a G40

Striekacie pištole G15 a G40 sú určené pre všeobecné použitie pri AA-airless (Airmix) striekaní všetkých druhov farieb. Boli navrhnuté s ohľadom na dokonalú atomizáciu materiálov, v prípade pištole G15 sú to materiály so stredným obsahom sušiny pri nízkych tlakoch do cca 100 bar a v prípade pištole G40 sú to vysokosušinové materiály pri aplikačních tlakoch do 280 barov.
Charakteristickými znakmi týchto pištolí sú veľmi nízka hmotnosť, pohodlná spúšť, anatomická rukoväť a vyvážené telo.
Typickými oblasťami nasadenia pištole G15 sú prevádzky pre lakovanie a opravy menších predmetov v drevovýrobe, strojárskej výrobe, v leteckom priemysle, pri výrobe kovového nábytku a jeho súčastí, v prevádzkach s výrobou a povrchovou úpravou kovových súčastí, v nábytkárskom priemysle pri lakovaní tvarovo členitých výrobkov z dreva.

Striekacia pištoľ G40 je dostupná vo verzii s klasickou plochou tryskou, ale aj s otočnou RAC X tryskou. Typickými oblasťami nasadenia pištole G40 sú prevádzky pre lakovanie a opravy karosérií nákladných automobilov, autobusov a železničných vagónov, v leteckom priemysle, pri výrobe kovového nábytku a jeho súčastí, v prevádzkach s výrobou a povrchovou úpravou kovových súčastí, v nábytkárskom priemysle pri lakovaní tvarovo členitých výrobkov z dreva aj veľkých plôch.
Technológia AA-airless v porovnaní s klasickým vzduchovým striekaním podstatným spôsobom znižuje náklady na výrobu (nižšia spotreba riedidiel – menšie riedenie, nižšia spotreba farieb – menší prestrek, kratšie pracovné časy – dosahujú sa hrubšie vrstvy na jeden nástrek) a menej zaťažuje životné prostredie emisiami riedidiel pri striekaní. Pritom kvalita povrchu je porovnateľná, pri nástreku moderných vysokosušinových lakov pre drevovýrobu sa stáva táto technológia nevyhnutná.

Model G15 G40
Prevedenie Plastic plochá tryska Carbide plochá tryska High Pressure AA High Pressure RAC High Pressure AA
Maximálny pracovný tlak [bar] 105 280
Max. napájací tlak vzduchu [bar] 7 7
Hmotnosť [g] 450 450
Konštrukčné materiály antikorózna oceľ, acetal, karbidy, UHMWPE, teflon, nylon, fluoroelastomer antikorózna oceľ, acetal, karbidy, UHMWPE, teflon, nylon, fluoroelastomer
Objednávacie čísla 249233 287926 249242 249246 249238