AirPro

Pištole pre priemyselné vzduchové striekanie všetých druhov farieb

AirPro

Striekacie pištole AirPro sú určené pre priemyselné použitie pri vzduchovom striekaní všetkých druhov farieb (latexy, vodou riediteľné krycie farby, vrchné laky, základné farby, klasické rozpúšťadlové farby, epoxidové farby a dvojkomponentné farby), moridiel, lepidiel a tmelov, ako aj vysokosušinových a abrazívnych materiálov pri pracovnom tlaku vzduchu do 7 barov.
Pištole AirPro sú dostupné v prevední konvenčnom (AS), HVLP a Compliant (COM), vďaka modernej konštrukcii trysky (s priemerom 0,8-2,8 mm) a vzduchovej hlavice umožňujú dokonalú atomizáciu materiálu a pri striekaní poskytujú výborné podmienky pre dosiahnutie kvalitného povrchu nanášaného materiálu.

Prívod materiálu do pištole je realizovaný gravitačným, sifónovým alebo tlakovým plením.

Telo pištole je vyrobené z hlinkovej zliatiny, vďaka nízkej hmotnosti, ergonomicky tvarovanej rukoväti a ľahkej spúšti umožňuje komfortnú a bezpečnú prácu. Priamo v rukoväti je integrovaný aj škrtiaci ventil pre reguláciu vstupného tlaku vzduchu.

Vzduchová hlavica je vyrobená zo spekaných kovov, je podstatne tvrdšia ako klasická mosadzná hlavica a má aj výrazne vyššiu životnosť. Optimalizovaná konštukcia znižuje turbulencie, redukuje spotrebu vzduchu a zvyšuje účinnosť prenosu farby.

Hrot ihly je vyrobený z kompozitných materiálov a je vymeniteľný aj samostatne, pri jeho opotrebení nie je nutné meniť celú ihlu.

Typickými oblasťami použitia pištolí AirPro sú výrobné prevádzky lakovní a prevádzky opráv karosérií osobných a nákladných automobilov, autobusov, ale aj nábytku a drevovýroby všeobecne.

Model Konvenčné AS Complaint COM HVLP
Maximálny pracovný tlak [bar] 21
Max. napájací tlak vzduchu [bar] 7 1,3 - 2,1 2,0 - 2,4
Pracovná teplota materiálu a vzduchu [°C] 0-43
Maximálna spotreba vzduchu [l/min] 357 331 422
Hmotnosť [g] 410
Objednávacie čísla viď brožúra