AirPro EFX

Špičkové vzduchové striekacie pištole pre najnáročnejšie aplikácie

pištole AirPro EFX

Striekacie pištole AirPro EFX sú špičkové automatické striekacie vzduchové pištole, vyvinuté pre najnáročnejšie aplikácie. Vzduchové hlavice sú vyrábané s mimoriadnou presnosťou, ktorá zaručuje vysokú kvalitu atomizácie farby. Regulácia množstva farby skrutkou s mikrometrickým delením umožňuje presné a opakovateľné nastavenie. Všetky zmáčané komponety pištolí sú vyrobené z materiálov s vysokou odolnosťou voči abrazívnym materiálom. Striekacie pištole majú excelentnú stabilitu a opakovateľnosť prietoku farby.

Striekacie pištole AirPro EFX sú vyrábané pre všetkých 5 technológií vzduchového striekania (AS - konvenčné, HVLP, LVMP, Airbrush a HiTEch ), šesť rozmerov ihly a trysky pokrýva rozsah prietokov od 10 do 450 ccm/min.

Pre jemné nastavenie prietoku farby sú k dispozícii dva druhy nastavovacích skrutiek – indexovaná alebo mikrometrická. Pištole sa vyrábajú v prevedení s priamym pripojením médií na telo pištole (toto riešenie je priestorovo úspornejšie), alebo v prevedení pre montáž na manifold (rozvádzač médií, ktorý slúži súčasne aj pre upevnenie na rameno manipulátora alebo robota). Každý jednotlivý kus pištole je dodávaný s protokolom o skúške, ktorého súčasťou je graf zobrazujúci kvalitu atomizácie farby získaný analýzou založenou na rozklade laserového lúča pri prechode atomizovanou farbou za ústím trysky. Tento protokol slúži súčasne ako garancia tvaru vejára farby, distribúcie farby vnútri vejára a kvality atomizácie farby.

Model HiTech LVMP HVLP AS
Kvalita nástreku najlepšia lepšia dobrá najlepšia
Účinnosť prenosu farby vysoká stredná stredná nízka
Prietok materiálu stredný stredný nízky vysoký
Prietok vzduchu vysoký nízky vysoký nízky

 

Model AirPro EFX Automatic
Maximálny pracovný tlak [bar] 7
Max. napájací tlak vzduchu [bar] 7
Minimálny tlak vzduchu pre zdvih piestu [bar] 3,4
Rýchlosť otvárania ihly [ms] 48
Rýchlosť zatvárania ihly [ms] 84
Pracovná teplota materiálu a vzduchu [°C] 0-49
Hmotnosť pištole - priame pripojenie [g] 275
Hmotnosť pištole - pripojenie na manifold [g] 575
Hmotnosť pištole s manifoldom [g] 907
Objednávacie číslo viď brožúra