Integrovaný Reactor 2 E-20i a 2 E-XP2i

Nazávislé, komplexné integrované systémy pre veľké projekty

Reactor

Zariadenie Reactor 2 E-30i a Reactor 2 E-XP2i predstavuje komplexný systém pre prírpavu a aplikáciu dvojzložkovej polyuretánovej peny alebo polyurey. Rad integrovaných systémov kombinuje elektrický Reactor rady 2 E a dieslový generátor do jedného zariadenia. Kompletné modely na kľúč sú dostupné aj s integrovaným kompresorom. Reactor 2 E-30i a 2 E-XP2i, verzia Elite Vám poskytne lepšiu kontrolu a ovládanie prostredníctvom Graco InSite reporting a pomocou vstupných senzorov tlaku a teploty spolupracujúcich s technológiou Graco InSite.

Integrovaný systém používa teplo z dieslového motora na ohrev zložiek materiálu A a B. V závislosti na modeli, to vylúči alebo výrazne zníži potrebu použitia elektrických ohrievačov a tak znižuje náklady na palivo a to tak, že:

• systém využíva teplo z motora na ohrev zložiek materiálu A a B
• keďže na zariadení nie sú ohrievače (alebo len malé), znižuje to požiadavky na energiu pre generátor a tak je možné použiť menší generátor

Inovatívny dizajn využíva odpadové teplo z motora a šetrí energiu

Dvojitá chladiaca slučka patentovaná Gracom zaisťuje, že materiály A a B sú izolované od chladiacej kvapaliny motora. Tento jedinečný dizajn zaisťuje konštantné a stabilné riadenie teploty pre efektívne ohrievanie.

Rýchly ohrev materiálu umožňuje pracovať rýchlejšie

Iba jedným prechodom cez výmenník tepla môže byť materiál ohriaty na ΔT= 56°C (60°C na zariadeniach vybavených prídavnými ohrievačmi). To je o 25% viac ako na štandardných modeloch Reactor. Vďaka tomuto riešeniu nie je potrebné dlho čakať, kým sa materiál ohreje a je možné začať pracovať rýchlejšie.

Pokročilé ovládanie zariadenia Graco InSite je schopné uložiť až 24 receptúr. Zaznamenané údaje o prevádzke zariadenia je možné nahrať na USB flash disk pre ďalšiu analýzu. Užívateľ má možnosť nastaviť toleranciu nerovnováhy tlaku a nízkej hladiny materiálu - následného vypnutia zariadenia. Technológia Graco InSite reporting prenáša a ukladá údaje o práci v reálnom čase a sleduje kritické parametre prevádzky systému.
Generátor energie - dieselový motor Perkins (výkon 21,6 kW) zabezpečuje plynulý chod zariadenia - stály tlak materiálu, nový dizajn znižuje pulzovanie materiálu pri prepínaní čerpadla. Nový motor je menší a má nižšiu spotrebu paliva. Objem palivovej nádrže je 83 litrov.
Zariadenie obsahuje integrovaný lamelový rotačný kompresor bez tlakovej nádoby.
Vďaka kompaktnej konštrukcii a menším rozmerom je možné na prevoz zariadenia používať menší príves, resp. automobil. Zabudovaná paleta poskytuje ľahkú manipuláciu. Pôdorysné rozmery zariadenia - šírka 1,2 m; hĺbka 1,5 m.

Model Reactor 2 E-30i Reactor 2 E-XP2i
Materiál PUR pena Polyurea
Maximálny pracovný tlak [bar] 138 240
Minimálny pracovný tlak [bar] Neuvádza sa
Maximálna dĺžka hadíc [m] 94
Maximálna teplota materiálu [°C] 87
Objemový výkon 13,6 kg/min 7,6 l/min
Hmotnosť [kg] 1021 998
Objednávacie čísla viď. tabuľka