FRP CHOP systém

Aplikácia zmesí dvojzložkových živíc so sekaným skleným vláknom

Dávkovacie zariadenia Graco FRP (FRP = Fibre-Reinforced Plastics = Vlákonom vystužené plasty), spolu s aplikačnými pištoľami rady RS sú navrhnuté s overenými dielmi Graco - tvoria dostupný, ucelený a technicky pokročilý systém s dlhou životnosťou, zabezpečujúci rovnomerný zmiešavací pomer pre dokonalé s rovnomerné vytvrdnutie materiálu.

Zariadenia sa vyznačujú jednoduchou údržbou vďaka menšiemu počtu náhradných dielov, obsahujú tesnenia s dlhšou životnosťou a spoľahlivé pumpy Graco. Zariadenia nepotrebujú tlmič pulzov.

Základ zariadenia tvorí pevný odľahčený vozík, pumpa s novým vahadlovým spojením s katalyzátorom, ovládaná osvedčeným vzduchovým motorom NXT. Ďalej ovládací panel s doplniteľným ovládaním pomocou jednotky DataTrak (sledovanie spotreby materiálu, pracovného cyklu, zobrazenie prietoku v materiálu v reálnom čase), materiálový filter a gravitačne plnená pumpa katalyzátora.

Zariadenie je možné dovybaviť závesným systémom hadice pre jej lepšie vedenie a elimináciu problémov s jej zamotávaním.

Dávkovacie zariadenie Graco FRP CHOP sa používa na aplikcáciu kompozitných materiálov na báze zmesí dvojzložkových živíc so sekaným skleným vláknom (sklolaminát). Na aplikáciu sa používa pištoľ RS so špeciálnym rezačom sklených vlákien.

Model FRP CHOP systém
Pevný zmiešavací pomer 13:1
Typ miešania interné/externé
Dĺžka hadíc [m] od 7,6 do 15,2
Max. spotreba vzduchu [m³/min],
pre 70 cyklov/min
0,99
Maximálny objemový výkon [l/min] 5,7
Objednávacie čísla viď brožúra